Başkan Sobi; Teröristleri masummuş gibi gösterenlere masum kalınamayacağını söyledi.

Haber Tarih : 21/11/2020
Toplam Okunma : 803

Terör, terörist ve uzantıları için yapılan açıklamalara tepki gösteren Fatsa-Ünye Çevre İlçeler Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Onursal Başkanı Adnan Sobi; teröristleri masummuş gibi gösterenlere masum kalınamayacağını söyledi.


Başkan Sobi; “Terörist ve terörist sevicileri adeta masummuş gibi göstermeye çalışanlar, bu mübarek ülkeyi sırtında taşıyanlara, dünümüze, bu günümüze, yarınlarımıza ve İslam’a hakaret etmiştir.” dedi.

Fatsa-Ünye Çevre İlçeler Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği (FATÜNDER), son günlerde terör, terörist ve uzantıları için yapılan akıl dışı açıklamalara kayıtsız kalmadıklarını açıklayarak, “Esefle ve şiddetle kınadığımızı belirtmek istiyorum. Terörist ve terörist sevicileri adeta masummuş gibi göstermeye çalışanlar bu mübarek ülkeyi sırtında taşıyanlara, dünümüze, bu günümüze, yarınlarımıza ve İslam’a hakaret etmiştir.” dedi.

FATÜNDER Onursal Başkanı Adnan Sobi, şu açıklamayı yaptı:

Akıldışı açıklamalara kayıtsız kalamayız

“Fatsa-Ünye Çevre İlçeler Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği olarak son günlerde, terör, terörist ve uzantıları için yapılan akıl dışı açıklamalara kayıtsız kalamayız.

Ülkemizin bekası, varlığı ve ilelebet yaşaması için, hayatlarını, bedenlerinin tercihsiz herhangi bir parçasını hiç düşünmeden seve seve veren. Bu fedakarca mücadeleyi dağda, taşta, karda, yağmurda, şehirde, köyde, karada, havada, denizde her zaman ve her yerde daha doğrusu adeta ibadet edercesine feda eden kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve dua ile anıyorum.

Kahraman şehitlerimiz ve çok kıymetli emanetleri olan aileleri dün olduğu gibi bugünde başımızın tacı olacaktır. Kahraman şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz ve kıymetli aileleri herzaman hayatlarını bir eksikle yaşayacaklar. Bizlerin en büyük görevi, kahramanlarımızın bu eksikliklerini hissettirmemek ve yaşamlarının bundan sonraki zamanlarında daha huzurlu ve mutlu bir ömür geçirmelerine katkı sunmak olacaktır.

Son zamanlarda yapılan bazı anlamsız, seviyesiz ve devlet aklına yakışmayan açıklamaları ve açıklamayı kim yaparsa yapsın, hangi mevki ve makamda olursa olsun esefle ve şiddetle kınadığımızı belirtmek istiyorum.

Adını ağzımıza değil, aklımıza dahi almak istemediğimiz, hatta ülkemizin havasını dahi solumasının zorumuza gittiği terörist ve terörist sevicileri adeta masummuş gibi göstermeye çalışanlar bu mübarek ülkeyi sırtında taşıyanlara, dünümüze, bu günümüze, yarınlarımıza ve İslam’a hakaret etmiştir.

Fatsa-Ünye Çevre İlçeler Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği olarak, sayın Cumhurbaşkanımızın bu üzücü ve onur kırıcı duruma acilen müdahale etmesini beklediğimizi belirtmek istiyorum...”

 

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : KUZEY ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar sokak No:21 /4 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 18 00

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÇAKIROĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:8 Ünye

( 1 No.lu Sağlık Ocağı Yanı ) - 0 452 324 53 25

Yayın Akışı