"Doğa katliamına ortak olmayalım"

Haber Tarih : 18/06/2019
Toplam Okunma : 125

Türkiye Teknikerler Birliği Ordu İl Temsilcisi Musa Kıranlı, 17 Haziran "Dünya Çölleşmeyle Mücadele Günü" nedeniyle yaptığı açıklamasında; "Doğa katliamına ortak olmayalım" dedi.


Haziran "Dünya Çölleşmeyle Mücadele Günü" nedeniyle yaptığı açıklamasında çölleşme ve kuraklığın insan hayatı ve doğa için yarattığı soruna dikkat çeken Türkiye Teknikerler Birliği Ordu İl Temsilcisi, Ordu Teknikerler Derneği kurucu Başkanı, Elektrik / Mekatronik Teknikeri Musa Kıranlı; "Doğa katliamına ortak olmayalım" dedi.

Çölleşme ve kuraklık, iklim değişikliğinin etkileri ile birlikte insanlığın doğaya haksız dengesiz acımasızca müdahalesi sonrası geleceğimizi tehdit etmekte olup ortak mücadele edilmesi gereken bir sorundur. Doğa katliamına ortak olmayalım!

17 Haziran "Dünya Çölleşmeyle Mücadele Günü" nedeniyle yaptığı açıklamasında; "Doğa katliamına ortak olmayalım" diyen Musa Kıranlı yaptığı açıklamasına şöyle devam etti; " Bugün 17 Haziran Dünya çölleşme ve kuraklıkla mücadele gününde özellikle Karadeniz de Ordu ilimizde yaygınlaşan HES ler ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek, doğru bilinen yanlışlara ışık tutmak için paylaşıyorum:

Çölleşme ülkemizi doğrudan ilgilendiren ve maruz kaldığımız çok önemli bir tehdittir. Toprakları çölleşen bir ülkenin temel sorunları açlık, susuzluk, işsizlik ve iç göçtür. Bunun sonucunda işsizlik, gelir dağılımdaki adaletsizlik artacak, çarpık kentleşme, çevre kirliliği, doğal kaynakların aşırı kullanımı ve tahribi gündeme gelecektir. Bu nedenle hep birlikte geleceğimize şimdiden sahip çıkmamız, toprağımızı korumamız gerekmektedir.

Sellere yol açıyor

Erozyon-Çölleşme ilgili ise, bölgemizde yaşanan heyelanlar bu tehlikeyi anlatmaya yeterlidir. Ünye Tabakhane Deresi, Cevizdere mevkisinde yaşadığımız sel felaketi dere yataklarımızın kapanmasındandır. Son olarak Aybastı da yaşanan heyelanda can kaybı olmaması bir tesellimiz olup zarar görenlere her türlü yardımları yapan Ordu Büyük Şehir belediye yönetimine teşekkür ve şükranlarımızı sunuyorum.

Gözümüz, kulağımız, sesimiz çok kıymetli basın; yatırımlar yapılacak, iş istihdam, gelir sağlanacak diye insan hayatıyla oynamak doğru değildir. “HES yapmazsak suyumuz boşa akacak, en temiz enerji budur, HES’ler ile enerjide dışa bağımlı olmaktan kurtulacağız” gibi kulağa hoş gelen sözler ile geleceğimizi çölleşmeye doğru götürüp, Ordumuzun derelerini yok etmek isteyen anlayışa karşı Ordu halkı olarak dur demeliyiz."

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

GÜNDÜZ-GECE : ADA ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:86 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 84 52

Yayın Akışı