Göğüs Hastalıkları Uzmanı Ünye'ye verildi

Haber Tarih : 08/09/2019
Toplam Okunma : 174

Sağlık Bakanlığı tarafından Ordu'ya atanan Göğüs Hastalıkları Uzmanı'nın açık kadrosu olan Ünye Devlet Hastanesine değil de kadrosu dolu olan bir hastaneye verilmesinden kaynaklanan yanlış düzeltildi.


Sağlık Bakanlığı tarafından Ordu iline atanan Göğüs Hastalıkları Uzmanı'nın açık kadrosu olan Ünye Devlet Hastanesine değil de kadrosu dolu olan başka bir hastaneye verilmesinden kaynaklanan yanlış düzeltildi.

Ünye Kent Gazetesi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan haber sonrası AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ve İl Sağlık Müdürü Mustafa Kasapoğlu'nun girişimleri sonucu yanlış düzeltildi, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Ünye Devlet Hastanesi'ne verildi.

Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, il genelindeki bazı hastanelere 10 uzman hekim ile 143 pratisyen hekim olmak üzere toplam 153 hekim münhal kadrosu açıldığını açıkladı.

Kasapoğlu yaptığı açıklamada Bakanlığın atama listesinde daha önce bir başka hastaneye atandığı görülen Göğüs Hastalıkları Uzmanı'nın Ünye Devlet Hastanesi'ne atandığı görüldü.

Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu konuya ilişkin açıklamada şunları söyledi; “İlimizde görev almak üzere Bakanlığımızca 88. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurasında; Kumru Devlet Hastanemize Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Akkuş ve Aybastı Devlet Hastanemize Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Fatsa Devlet Hastanemize Genel Cerrahi ve Radyoloji, Ünye Devlet Hastanemize Göğüs Hastalıkları ve Kardiyoloji, Gölköy Devlet Hastanemize Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanemize Tıbbi Patoloji, Ulubey Devlet Hastanemize Aile Hekimliği Branşlarında toplam 10 uzman hekim ile 143 pratisyen hekim olmak üzere toplam 153 hekim münhal kadrosu açılmıştır. Sağlık hizmetlerimizdeki uzman hekim ve pratisyen hekim eksikliği böylelikle giderilmiş olacak ve Şehrimize daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunumu sağlanacaktır.” dedi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TEPE ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Tepeyolu Sokak No:45 Ünye

( Özel Çakırtepe Hastanesi Yanı ) - 0 452 324 76 06

Yayın Akışı