Hatice Çiloğlu Beslenme ve Diyet Merkezi açıldı

Haber Tarih : 03/09/2019
Toplam Okunma : 131

Diyetisyen Hatice Çiloğlu Beslenme ve Diyet Merkezi açıldı. Diyetisyen Hatice Çiloğlu, “Zorlu bir sürecin ardından Ünye’de, memleketimde olmak güzel oldu” dedi.


Diyetisyen Hatice Çiloğlu Beslenme ve Diyet Merkezi açıldı. Diyetisyen Hatice Çiloğlu, “Zorlu bir sürecin ardından Ünye’de, memleketimde olmak güzel oldu. Herkesin desteğiyle sağlıklı günlere doğru yol alacağız” dedi.

Ünye Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi Seyit Bilal İş Merkezi, Kat 3 Ünye adresinde Diyetisyen Hatice Çiloğlu Beslenme ve Diyet Merkezi açıldı.

Açılışa Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk, Ünye Radyo Yayıncıları Derneği Başkanı Hakan Korkmaz, Türkiye Ekmek Üreticileri Birliği Genel Başkan Yardımcısı Murat Yüksel, işadamları, dernek temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire amirleri eş ve dostları katıldı.

Beslenme ve Diyet Merkezi’nin açılış kurdelesi Kaymakam Güney, Emniyet Müdürü Aksu ve Diyetisyen Hatice Çiloğlu tarafından kesildi.

-Sağlıklı günlere doğru yol alacağız-

Diyetisyen Hatice Çiloğlu, “Zorlu bir sürecin ardından Ünye’de, memleketimde olmak güzel oldu. Herkesin desteğiyle sağlıklı günlere doğru yol alacağız” dedi.

Kaymakam Güney, özellikle son yıllarda çağın hastalığı denilen obezite ve stresin birbirini tetikleyen iki unsur olduğunu, bu nedenle de diyetiysen ve beslenme merkezlerinin öneminin arttığını söyledi.

-Her şeyin azı karar çoğu zarar...-

 “Beslenme ve diyet merkezleri revaçta meslekler haline geldi. Eskiden insanlar beslenme sorunu yaşarken, şimdi de aşırı ve kontrolsüz beslenme yapıyor, aşırı karbonhidrat yüklüyor vücuduna. Her şeyin azı karar, çoğu zarar olarak bakmak gerekiyor. Günümüzde sağlıklı yaşam için bizlerin de ihtiyacı var. Sizler de murat ettiğiniz, hedeflediğiniz başarıları inşallah tutturacaksınız, hayırlı uğurlu olsun, tebrik ediyorum.”

Kaymakam Güney ve beraberindekiler beslenme ve diyet merkezini gezdikten sonra şeker kullanılmadan özel olarak hazırlanan ikramları tattılar.

-Doğru beslenme programı için kişiyi tanımak önemli-

Açılışın ardından gazetemize açıklama yapan Diyetisyen Hatice Çiloğlu, kişiyle yapılan görüşmede kişisel özellikleri tanıyarak programlar hazırlandığını belirterek, şunları söyledi:

“Kişinin ölçüsünü alıyor, neleri seviyor, genel durumu ne, hangi durumlarda yemek ihtiyacı hissediyor, uzun süre aç kalıp aşırı derecede mi yiyor gibi bilgileri sohbet sürecinde öğrenerek ilerliyoruz. Doğru beslenme programı için kişiyi tanımamız gerekiyor. Herkesin yaşam tarzı farklı, ona göre uygun bir program hazırlanıyor. Cihazla yaptığımız ölçümlerle vücuttaki yağ ve diğer değerleri tespit edip, bunların farkına varıyoruz. Önce insan kendini sevmeli, kendi severek yapıyorsa güzel sonuçlar alınıyor.”

Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu olan Hatice Çiloğlu, aynı anda çift dal yaparak Gastronomi Bölümü eğitimi de aldı.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TEPE ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Tepeyolu Sokak No:45 Ünye

( Özel Çakırtepe Hastanesi Yanı ) - 0 452 324 76 06

Yayın Akışı