Hükümlüler Çamlık’ı temizledi

Haber Tarih : 29/08/2019
Toplam Okunma : 101

Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından “Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi” kapsamında çevre temizliği ekinliği düzenlendi.


Çamlık mesire alanında düzenlenen etkinlikte hükümlüler ve Ünye protokolü çevre temizliği yaptı.

Programın açılış konuşmasında Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Melih Aldağ, şüpheli, sanık ve hükümlülerin toplum içinde denetim ve takibinin yapılarak iyileştirilmesi tekrar topluma kazandırılması için ihtiyaç duyduğu her türlü hizmet, program ve kaynakların sağlandığı alternatif bir ceza ve infaz sistemi olduğuna işaret ederek; "Ünye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Ünye Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet komisyonuna bağlı 11 ilçenin bulunduğu alandan sorumlu olarak Ünye Adliyesi Ek Binasında hizmet vermektedir.”dedi.

Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi kapsamında Çamlık'tayız

Başsavcı Aladağ konuşmasında “Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi” ile ilgili bilgi vererek şunları kaydetti, “Temiz ve sağlıklı bir çevrenin bütün canlıların yaşayabilmesi için temel koşul teşkil etmesi ve bunun ancak sağlıklı ve temiz bir çevre ile mümkün olmasından hareketle, vatandaşlık görevlerimizden biri olan, paylaştığımız yaşam alanlarının, doğanın temiz tutulması, sahip çıkılması, çevre temizliğinin sağlanması ve doğanın korunması amacıyla Adalet Bakanlığınca 26-29 ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilmek üzere “Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi’ başlatılmıştır, bu proje ile Türkiye genelinde denetimli serbestlik infaz uygulamalarından kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılma kapsamında piknik alanları, yeşil alanlar ve mesire alanları gibi uygun görülen yerlerde temizlik çalışmaları yapılacaktır. Bizde bu çalışmaya Ünye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde cezalarını infaz eden hükümlülerimiz vasıtasıyla Çamlık’ı temizlemek suretiyle katılacağız.”

Çevre baskı altında...

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney Programda, “Çevre hepimizin ortak varlığı ve gelecek nesillerden aldığımız en büyük emanet. Çevre içinde yaşadığımız ve başka alternatifimizin olmadığı bir sistem. Gelişen teknoloji, sanayi, artan nüfus ve kontrolsüz şehirleşme neticesinde bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de ciddi baskı altında. Bu baskı alanlarının içerisinde de kontrolsüz çöpün çevreye bırakılmasında oluşan kirlilik. Bizler bu kirliliği yerel yönetimlerimiz marifetiyle, kamu kurum ve kuruluşlarımızın sorumlu görevleri marifetiyle düzenli, tertipli tutmaya gayret ediyoruz. Ama en ucuz temizlik kirletmemektir anlayışı ve mantığını topluma yerleştirmemiz gerekiyor.”dedi.

Kirli çevre suç ve suçlu yaratır

Çevre temizliğinin suç olaylarını da etkilediğini ifade eden Kaymakam Güney, “Temiz çevre sağlıklı nesillerin yetişmesi toplumun her türlü kötülüklerden korunmasında etkili olduğu gibi aslında fark etmesek de suçluluğun önlenmesinde de çok önemli bir görev görüyor. Kirli çevre insanların ruhen de kirlenmesine, moral olarakta çökmesine ve bunun neticesinde tetikleyerek farklı suç ve suçların, suç unsurlarının oluşmasına da sebebiyet veriyor.”diye konuştu.

Kaymakam Güney konuşmasının son bölümünde etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından eldivenlerini giyerek, çöp torbalarını alan Ünye protokolü ve hükümlüler Çamlık’ta çevre temizliği yaptılar.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : GÜVENAY ECZANESİ

Orta Yılmazlar Mahallesi Türbe Caddesi No:2/B Ünye

( Yalı Mevki ) - 0 452 324 73 24

Yayın Akışı