KALEMDER çalışmalarına başladı

Haber Tarih : 18/06/2019
Toplam Okunma : 72

Ünye basın hayatında yeni bir dernek daha kurularak çalışmalarına başladı.


Gazete, Dergi, Radyo, Televizyon ve İnternet Yazarları Derneği adıyla kurulan derneğin kısa adı KALEMDER olarak belirlendi.

KALEMDER yazılı, görsel, işitsel ve sanal basında köşe yazıları yazan yazarlar tarafından kuruldu ve bu alanda çalışmalar yapacak.

Derneğin çalışma programı içinde yurt içi ve yurt dışı projelerle köşe yazarlığı alanına katkı yapılmasını sağlamak; Ünye'de kültür, sanat ve edebiyat alanında aktiviteler gerçekleştirmek bulunuyor.

Ünye Gazete, Dergi, Radyo, Televizyon ve İnternet Yazarları Derneği resmen kuruluşunu gerçekleştirdi ve çalışmalarına başladı. Derneğin kısa adı ise KALEMDER olarak belirlendi.

Dernek Kurucu Başkanlığını Gazeteci-Yazar Musa Özgür Kıroğlu'nun yaptığı KALEMDER'de Başkan Yardımcılığı görevini Radyo Programcısı-Yazar Hakan Korkmaz, Genel Sekreterliği Emekli Edebiyat Öğretmeni- Yazar Melahat Sabancı Yücel, Saymanlık görevini ise Edebiyat Öğretmeni-Yazar Yahya Cumhur Tapcı üstlendi. KALEMDER'de, Gazeteci-Köşe Yazarı Hacer Coşkun Öztürk Dernek Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

Çalışmalara destek sağlamak için yurt içi ve yurt dışı proje çalışması..

Dernek Yönetimi yaptığı ilk toplantısında çalışma programını ve takvimini belirledi. Buna göre KALEMDER'in köşe yazarları alanında yapacağı çalışmalara yurt içi ve yurt dışı destek sağlamak için proje çalışması yapması ve hazırladığı projeleri bir an önce ilgili kurumlara ulaştırması kararı alındı.

Yapılan ilk toplantıda ayrıca, KALEMDER'İN Ünye kültür, sanat ve edebiyat alanında gerçekleştireceği etkinliklerle şehrin bu alanda yaşadığı mahrumiyetin ortadan kaldırılmasına katkı yapması için çalışmalar başlatılması kararlaştırıldı. Bu kapsamda ulusal düzeyde köşe yazarı davetiyle konferanslar düzenlenmesi, şair ve yazar daveti, kitap fuarı, imza günleri, şiir dinletileri vb. aktiviteler gerçekleştirilmesine karar verildi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

Yayın Akışı