Ordu'da motosiklet kullananlara yönelik denetim yapıldı.

Haber Tarih : 26/08/2019
Toplam Okunma : 76


Ordu İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde meydana gelen motosiklet trafik kazalarının en aza indirilmesi, sürücülerin trafik kurallarına uyma alışkanlıklarının daha üst seviyeye çıkarılması amacıyla Ordu İl Jandarma Komutanlığı tarafından motosikletlere yönelik denetim gerçekleştirildi.

Yapılan denetimlerde araç ve motosikletlerin çalıntı olup olmadığı, sahte plaka ve ikiz plaka kullanıp kullanmadığı, teknik şartlara uygun olup olmadığı, sürücü ve yolcularda koruma başlığı (kask) kullanıp kullanmadıkları hususlarında denetimlere ağırlık verildi. Denetimde bin 278 araç ve motosiklet kontrol edilirken 39 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı. Aranan bir kişi de yakalandı. 

Konuyla ilgili yapılan açıklamada: "Ordu İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde meydana gelen motosiklet trafik kazalarının en aza indirilmesi, sürücülerin trafik kurallarına uyma alışkanlıklarının daha üst seviyeye çıkarılması amacıyla; Ordu İl Jandarma Komutanlığı tarafından 24 ve 25 Ağustos 2019 tarihlerinde, 09.30-11.30, 15.30-17.30 ve 20.00-22.00 saatleri arasında Jandarma Trafik ve Jandarma Asayiş birimlerinin katılımıyla motosikletlere yönelik denetim faaliyeti icra edilmiştir.

 

Yapılan denetimlerde; araç ve motosikletlerin çalıntı olup olmadığı, sahte plaka ve ikiz plaka kullanıp kullanmadığı, teknik şartlara uygun olup olmadığı, sürücü ve yolcularda koruma başlığı (kask) kullanıp kullanmadıkları hususlarında denetimlere ağırlık verilmiştir. İcra edilen denetimde (1.278) araç ve motosiklet kontrol edilmiş ve (39) araç sürücüsüne cezai işlem uygulanmış, aranan (1) şahıs ise yakalanmıştır. " İfadesi kullanıldı.- ORDUDestekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : GÜVENAY ECZANESİ

Orta Yılmazlar Mahallesi Türbe Caddesi No:2/B Ünye

( Yalı Mevki ) - 0 452 324 73 24

Yayın Akışı