Sağanak etkili oldu birçok işyerine su bastı

Haber Tarih : 23/08/2019
Toplam Okunma : 108

Ünye’yi 23 Temmuz Cuma sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış şehir merkezinde taşkınlara yol açtı. Çok sayıda işyeri ve alt katı su bastı.


Yağışla birlikte Tabakhane ve dere yatağından taşmaya başladı. Yağışlar devam ettiği takdirde derenin taşmasından ve kenarındaki mahallelerde etkili olmasından endişe ediliyor.

Ordu il genelende iki gündür devam eden sabah saatlerinden itibaren Ünye’yi de etkisi altına alan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor. Yaklaşık 1 saat şiddetini arttırarak devam eden sağanak yağışla birlikte bir çok işyerini su bastı.

sağanak şeklinde yağan yağmur Ünye şehir merkezi Cumhuriyet Meydanı civarındaki işyerlerinin yanı sıra Büyük Cami'nin önünde etkili oldu.

Şehir merkezinde cadde ve sokaklar, Atatürk Mahallesi, Ünye Devlet Sahil Yolu, Yalı Mevkisi başta olmak üzere etkili olan yağmur suları bazı işyerlerini ve alt katları etkisi altına aldı.

Özellikle Cumhuriyet Meydanı ve çevresinde etkili olan yağmur suları buralardaki işyerlerine girdi. İşyeri sahipleri içeriye giren sularla mücadele ederken yetkililere isyan etti.

Ünye Kent Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

Yayın Akışı