Ünye Devlet Hastanesinde KBRN Eğitim Tatbikatı yapıldı.

Haber Tarih : 24/12/2020
Toplam Okunma : 750


Ünye Devlet Hastanesinde 2020 yılı Hastane Afet Planı gereğince Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer tatbikatı yapıldı.

Senaryo gereği kimyasal maddeye maruz kalan bir kişinin 112 ambulansı ile hastaneye getirilmesi, KBRN ünitesinde dekontamine edilmesi ve gerekli tedavisinin yapılması şeklinde gerçekleşti.

Tatbikat hakkında bilgi veren Hastane Başhekimi Op.Dr.Tamer KUTLU; “Ülkemiz sadece doğal afetlerle değil, gelişen ekonomisi ve ilerleyen teknolojinin de beraberinde getirdiği bir takım farklı riskleri de bünyesinde barındırmaktadır. Bunlardan en önemlisi de insan kaynaklı afetler diye adlandırdığımız şekli, bu risklerin bir kısmını oluşturuyor. Bugün burada mevcut bir afet riskine karşı önceden tedbir almak, ilgili birimlerimizin rol ve sorumluluklarını önceden belirlemek adına tatbikat gerçekleştirmiş olduk. Hastanemiz Afet Planı (HAP) kapsamında yapılan, olay türü, bir kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) riskine karşı ilgili birimlerimizin ve paydaş kurumların olay anında nasıl davranmaları gerektiği, olay esnasında kimin, nasıl bir rol ve sorumluluk üstleneceğinin değerlendirilmesi adına yapılan bir tatbikattır. Bu tatbikat her ne kadar sadece bir senaryo ile gerçekleştiriliyor olsa da; Jeopolitik önemi açısından ülkemizin olası tüm senaryolara hazırlıklı olması gerektiğinin bilinci içerisinde olmalıyız. Tatbikatta görev alan tüm personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

Ünye Devlet Hastanesi Basın

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÇAKIROĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:8 Ünye

( 1 No.lu Sağlık Ocağı Yanı ) - 0 452 324 53 25

Yayın Akışı