Ünye Organize Sanayi Bölgesi'ne İŞKUR desteği.

Haber Tarih : 08/07/2019
Toplam Okunma : 154

Ünye OSB hayata geçtiğinde, Ordu İŞKUR’un personel istihdam konusunda işverenlere ciddi destekler sağlayıp istihdama katkı sağlayacağı belirtildi.


İŞKUR’un kapılarının OSB’de faaliyet gösteren işverenlere sonuna kadar açık olduğunu ifade eden İŞKUR Müdürü İsa Kaymak, “Sigorta prim teşvikleri var. İlave istihdam teşvikleri var. Ünye OSB hizmete girdikten sonra ki istihdam aşamasında orada faaliyet gösterecek işverenlere İŞKUR’un kapılarını sonuna kadar açacağız.”diye konuştu.

Ünye’nin Altınordu’dan sonra iş yeri ve çalışan sayısında en büyük ilçe olduğunu ifade eden İsa Kaymak, Ünye’deki işyeri sayısının bir çok ilçeden daha fazla olduğunu belirterek; OSB ve Liman'ın yapılması ile bu sayının katlanacağına dikkat çekti.

İŞKUR Odu İl Müdürü İsa Kaymak Ünye OSB faaliyete geçtikten sonra İŞKUR’un personel konusunda işverenlere ciddi destekler sağlayıp istihdama katkı sağlayacaklarını ifade ederek, “OSB ile personel istihdamına katkı sağladığımız gibi iş yerinin personel maliyetini de üzerinden almış olacağız” dedi.

Kaymak, “İŞKUR olarak OSB’de istihdam yapan kuruluşlara istihdam desteği sağlıyoruz. Bu kapsamda ihtiyaca göre bire bir işverenlerle görüşerek işverenlerin eleman taleplerini, iş başı eğitim programı ile mesleki eğitim kursu ile ve Ticaret ve Sanayi Odaları iş birliğinde mesleki eğitim geliştirme ve iş birliği programları kapsamında nitelikli eleman ihtiyaçlarını karşılıyoruz.”dedi.

OSB'deki işverenlere bir çok teşvikimiz var

İŞKUR’un kapılarının OSB’de faaliyet gösteren işverenlere sonuna kadar açık olduğunu ifade eden Kaymak, “Bunun yanında sigorta prim teşvikleri var. İlave istihdam teşvikleri gibi desteklerimiz var. Ünye OSB hizmete girdikten sonra ki istihdam aşamasında orada faaliyet gösterecek işverenlere İŞKUR’un kapılarını sonuna kadar açacağız.”diye konuştu.

Liman istihdama büyük katkı yapar

Ünye’nin Altınordu’dan sonra iş yeri ve çalışan sayısında en büyük ilçe olduğunu ifade eden Kaymak, “Ünye’deki işyeri sayısı bir çok ilçemizden daha fazla. Çalışan ve iş yeri sayısı bakımından Altınordu’dan sonra en büyük ilçelerimiz Ünye. Bu potansiyelin daha yukarıya çıkacağını düşünüyoruz. İleride Büyükşehir’in planladığı gibi Ünye liman altyapısı da tamamlanırsa istihdama çok çok katkısı olacağını düşünüyoruz. Liman ve Ünye OSB’ye eş güdümlü olarak bakarsak en az 6-7 bin istihdam olabileceğini düşünüyorum. Ünye Hizmet Merkezimizi de biraz daha güçlendirmeye çalışıyoruz.”dedi.

İşvereni personel maliyetinden kurtaracağız

OSB ile personel istihdamına katkı sağladığımız gibi iş yerinin personel maliyetini de üzerinden almış olacağız ifadesini kullanan Kaymak şunları kaydetti, “ Ünye OSB açılması halinde Ticaret ve Sanayi Odaları iş birliğinde açacağımız mesleki eğitim geliştirme ve iş birliği programı kapsamında önemli adımlar atacağımızı ve personel ihtiyacını karşılayacağımızı düşünüyorum. Yani personel istihdamına katkı sağladığımız gibi iş yerinin personel maliyetini de üzerinden almış olacağız.”

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

Yayın Akışı