Yağmur, fındık bahçelerini vurdu

Haber Tarih : 23/08/2019
Toplam Okunma : 200

Ünye’yi sabah saatlerinde etkisi altına alan sağanak yağış yukarı mahallerde fındık bahçelerini olumsuz etkiledi.


Ordu il genelende iki gündür devam eden bu sabah saatlerinden itibaren Ünye’yi de etkisi altına alan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.

İlçe merkezinde yağmura hazırlıksız yakalananlar ıslanırken, zaman zaman etkisini arttırarak sertleşen yağmur nedeniyle işlerine gitmeye çalışan vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Atatürk Mahallesi, Ünye Devlet Sahil Yolu, Yalı Mevkii başta olmak üzere yer yer yollarda biriken su nedeniyle araçlar trafikte ilerlemekte zorlandı.

Sağanak yağış ilçede en çok fındık hasat sezonu olması nedeniyle fındık bahçelerini ve üreticiyi olumsuz etkiledi. Belli aralıklarla devam eden yağışlar nedeniyle fındık ürününü toplamak için bahçeye inemeyen üretici ürününü toplamak için havaların açmasını bir taraftan beklerken, diğer taraftan da bugün etkili olan sağanak yağış nedeniyle bahçelerde ürününün zayi olduğunu gördü.

Ünye’de sağanak yağışla birlikte bahçede yerdeki fındık sele karıştı. İlçede en çok Tekkiraz ve Uğurlu mahallelerinde fındık bahçeleri zarar gördü.

Tekkiraz Mahalle Muhtarı Yaşar Kolcu, gazetemize yaptığı açıklamada mahallenin tamamının sağanak yağıştan etkilendiğini belirterek, “Tekkiraz mahallemizin tamamı yağışlardan etkilendi. Özellikle yollarda sıkıntılar oluştu. Ünye Belediyesi’ni arayıp yetkililere haber verdik, ekipler sahada çalışma yürütüyor.”dedi.

Uğurlu Muhtarı Muammer Doğru da gazetemize yaptığı açıklamada, mahallede yolların yanı sıra özellikle fındık bahçelerinin sağanak yağıştan olumsuz etkilendiğini belirterek, şunları söyledi:

“Benim kendi fındık bahçemde 1.5 ton fındık gitti bu yağışta. Benim gibi bahçesinde fındık olan üreticimiz mağdur oldu, toplanacak fındık sağanak yağışla gitti. Üreticimiz mağdur oldu. Yollarımız bozuldu.”

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

GÜNDÜZ-GECEYARISI : VİTAMİN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No: 50/D

( 15 Temmuz Meydanı ) - 0 452 333 82 22

Yayın Akışı