2018-2019 yılı mezuniyet töreni coşkuyla gerçekleştirildi.

Haber Tarih : 27/06/2019
Toplam Okunma : 129


Ünye Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.Ardından ODÜ Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) birincisi, Ünye Meslek Yüksek Okulu (MYO) birincisi, Akkuş Meslek Yüksek Okulu (MYO) birincisi ve İkizce Meslek Yüksek Okulu (MYO) birincisi konuşma yaptı.

Özcüre; 675 mezun verildi

Bu yıl 675 mezun verdiklerini ifade eden ODÜ Ünye İİBF Dekan Vekili Prof. Dr. Gürol Özcüre, “Türkiye’nin deniz kenarında ve çok güzel bir doğal kampus alanında günümüze kadar lisans ve yüksek lisans eğitimi veren fakültemiz çok hızlı bir şekilde akademik ve fiziki gelişimini sürdürerek bugünlere gelmiştir. 1994 yılında ilk öğrencimizi aldığımız işletme bölümümüzün 22., İktisat bölümümüzün 18., Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümümüzün 5., Ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümümüzün 4. Dönem mezunlarını veriyoruz. Toplam 675 öğrencimizi mezun vermenin onur ve sevincini yaşıyoruz.”dedi.

Kendinize ve mesleğinize saygılı olun

 Mezun öğrencilere seslenen ve tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Özcüre, “ fakültemiz kurulduğu günden beri bir çoğunuz dünyaya gelmemiştiniz. Zaman çok hızlı geçiyor ve bugün sizi uğurluyoruz.Kendinize ve mesleğinize saygılı olunuz. İnsanlık onurunu daima koruyunuz. Vatanın her karış toprağı sizindir. Yolunuz açık, bahtınız aydınlık olsun. Bundan sonraki yaşamınızda sanatı, kültürü, sporu ihmal etmeyin. Sakın başarı hırsına kapılıp sadece mesleğe odaklanmayın. diye konuştu.

Balta; ODÜ'nün 23 bin öğrencisi var

Üniversite adına konuşma yapan ODÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikri Balta, “Bilindiği üzere ODÜ Ordu’nun göz bebeği. Yaklaşık 23 bin öğrencisi var. Değişik ilçelerde fakülte ve yüksek okullarımız var. Büyük bir heyecan ve tempo ile eğitim ve araştırma hizmetlerine devam ediyor. Özellikle mezunlar ordumuzu böyle gördükçe sevincimiz, heyecanımız ve ümidimiz artıyor. Belki de hepimizi ayakta tutan bu sevinç ve heyecan oluyor. Öğrencilerimizi bu aşamaya kadar getiren, yetiştiren bilgi ile donatan başta dekanımız olmak üzere Fakülte ve yüksek okullarımız hocalarımıza ve idari personeline teşekkür ediyorum. Bugün mezuniyet aşamasına gelmiş bütün öğrencilerimize gönülden tebrik ediyorum. Daha büyük teşekkürü ise onları yetiştiren, hayata hazırlayan velilere ediyorum” dedi.

Tavlı; Ayağınıza taş değmesin...

Törende konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Sevgili gençleri bu başarılarından dolayı terbi ediyorum. Hayatlarında başarılar diliyorum. Allah bundan sonra çıkmış olduğunuz uzun süreli yolculukta inşallah ayağınıza taş değdirmesin. Sizlerin yetişmesinde, gelişmesinde, geleceğe hazırlanmanızda emeği olan tüm ailelere teşekkür ediyorum. ODÜ’nün değerli hocalarına, dekanımıza ve çalışan tüm personeline teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından fakülte ve meslek yüksek okullarında ilk üçe girenlere başarı ödülleri verilirken, mezuniyet kütüklerine okul birincileri tarafından plaket çakıldı. Ardından tüm mezun öğrencilere anı belgeleri verildi.

Coşku ve heyecanın yoğun olduğu tören, öğrencilerin keplerini toplu halde havaya fırlatmaları ile son buldu.

Mezuniyet töreni İkizce Kaymakamı Ali Recai Keskin, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, ODÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikri Balta, ODÜ Ünye İİBF Dekanvekili Prof. Dr. Gürol Özcüre, Ünye İİBF ile, İkizce ve Akkuş Meslek Yüksek Okulları akademik kadroları, mezun öğrencileri ve velilerin katılımıyla gerçekleşti.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : YASEMİN ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:136 Ünye

( Eski Makro Market Karşısı ) - 0 452 323 52 65

Yayın Akışı