ATATÜRK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ATATÜRK’Ü ÖĞRENİYOR

Haber Tarih : 04/03/2019
Toplam Okunma : 542

Ünye Atatürk İlkokulu öğrencilerine Okul Aile Birliğinden proje kapsamında yapılan programla Atatürk’ü anlama ve öğrenmek için hediye kitaplar dağıtıldı.


Ünye Atatürk İlkokulu öğrencilerine Atatürk sevgisi ve düşüncesini öğretmek adına proje oluşturuldu. Bu kapsamda ilkokul öğrencilerine önce ilkokul seviyesinde ‘Nutuk’ kitabı şimdi de ‘Atatürk’ kitabı hediye edildi.  

Okul Müdürü Ertan Gül proje hakkında :

“Atatürk İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Abdullah Satı çocuklarımıza hediye olarak kitaplar dağıtmak istediğini söyledi.

Bizde bunu uygun bulduk ve bir projeye çevirmek istedik. Öncelikle Atatürk’ün ‘Nutuk’ kitabını ilkokul seviyesine indirgenmiş şekilde yayınlayan bir yayınevinin kitabını dağıttık. Daha sonrasında Atatürk’ün hayatını anlatan ‘Atatürk’ adlı kitabın dağıtımını gerçekleştirdik. Bu iki kitabımızla ilgili çocuklarımıza bilgi yarışması yapacağız. Çocuklarımızın bilgilerini sınıflararası bilgi yarışmasında ölçeceğiz.

"Atatürk İlkokulu Atatürk’ü öğreniyor" adlı projemiz olacak. Daha sonra da birinci sınıftan öğrencimiz Hiranur Gök’ün yazdığı hikaye kitabını dahil edip Cumhuriyet Meydanında imza günü düzenlemeyi düşünüyoruz.

Bu şekilde geniş kapsamlı projemiz olacaktır.” ifadesini kullandı.

Okul Aile Birliği Başkanı Abdullah Satı ise: “İlkokul benim özlemim hayatımdan bir parça. Bizim zamanımızda imkânlar çok kısıtlıydı fakat günümüzde imkânlar arttı. Bende okulumuzdaki minik çocukları çok seviyorum ve onlara Atatürk’e olan sonsuz sevdamı sevgimi aynı zamanda Atatürk’ün neler yaptığını, hayatında nelerle karşılaştığını öğrensinler istiyorum. Bunun için projeyi gerçekleştirdik. Önceki çalışmamızda öğrencilerimize ‘Nutuk’ kitabını dağıttık şimdi de ‘Atatürk’ kitabını dağıtıyoruz ” açıklaması yaptı.


Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

Yayın Akışı