“Benim Bir Engelim, Bir de Yabancı Dilim Var” projesi sertifikaları verildi

Haber Tarih : 12/04/2019
Toplam Okunma : 226

Ünye ESAK Derneğinin “Benim Bir Engelim, Bir de Yabancı Dilim Var” projesi kapanış etkinliği ve sertifika töreni gerçekleşti.


Ünye Ekonomik Sosyal Araştırma ve Kalkınma Derneği’nin (ESAK) Ünye’deki engelli bireylerin yabancı dil eğitimi alarak özellikle turizm sektöründe ve diğer sektörlerde istihdam edilmesini sağlamak amacıyla hazırladığı “Benim Bir Engelim, Bir de Yabancı Dilim Var” projesi kapanış etkinliği ve sertifika töreni Ünye Atatürk Parkı sosyal Tesislerinde gerçekleşti.

İstihdam desteği...

15 engellinin katılımı ile başlayan projede 12 kişi 75 saatlik yabancı dil eğitimini tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şube Başkan Yardımcısı Arslan Güdek, projenin kapanış programına katılan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya bu kursa katılan ve yabancı dilini çok iyi noktalara getiren arkadaşlarının olduğunu ifade ederek bu kişilerin istihdam edilmesi için destek istedi.

Proje Koordinatörü ve eğitmeni Ordu Üniversitesi öğretim Görevlisi Mehmet Çolakoğlu programda yaptığı konuşmada, “ Bu projenin amacı özellikle engelli gençlerin ve bayanların sosyal ve ekonomik hayata katılımını desteklemek. Bu vesile proje süresinde yaptığımız yabancı dil kursumuzu 75 saat olarak tamamladık. Bunun yanı sıra Ünye’de faaliyete geçen Kültür Yolu projesinde bu engelli gençlerimizin ve bayanların bu bölgede turizm sektöründe istihdam edilmelerini sağlamak. Bu amaçla projeyi başlattık ve 7 ayın sonun projemizin kapanış etkinliğini yapıyoruz.”dedi.


Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

Yayın Akışı