Bir UNESCO Projesi

Haber Tarih : 29/09/2020
Toplam Okunma : 483


Ondokuz Mayıs Üniversitesi bünyesinde bulunan ve 36-66 aylık çocukların geleceğe hazırlanmasında önemli bir role sahip Gündüz Bakımevi'nde, görevli eğitmen ve eğitmen yardımcılarına OMÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından iki gün boyunca “Okul Öncesi Anadolu Masalları Eğitimi” verilecek.

Atakum Millî Eğitim Müdürlüğü öğretmeni ve masal anlatıcısı Nurten Köksal’ın vereceği eğitimde; milletimizin ortak değerlerinin ülkeye ait motiflerle nesilden nesile aktarılması ve çocukların hayal güçlerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Bir UNESCO Projesi

Bir UNESCO projesi olan “Okul Öncesi Anadolu Masalları Eğitimi”ni gerçekleştirmek üzere Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından akademik bir heyet oluşturuldu. Bu doğrultuda da en çok sevilen masallar derlenip, çocuğa görelik ilkesi ile dil ve anlatım unsurlarına göre incelenerek düzenlendi. Seçilen bu masallar ise öğretmenler rehberliğinde öğrencilere anlatılacak.

8 personelin yer aldığı "Okul Öncesi Anadolu Masalları Eğitimi" sonunda öğretmenler; resimli masal kitapları, masal oyun kartları, masal şarkıları ve masal seslendirmelerinden oluşan birçok materyal ve etkinliği öğrencilerle paylaşacak. Eğitim sonrası katılımcılara sertifika verilecek.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ÇAKIROĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:8 Ünye

( 1 No.lu Sağlık Ocağı Yanı ) - 0 452 324 53 25

Yayın Akışı