DynED başarısı ödüllendirildi...

Haber Tarih : 30/05/2019
Toplam Okunma : 116

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Bilgisayar Destekli Yabancı Dil Öğretim Sistemi (DynEd), nisan ayı değerlendirmesinde Ünye’de dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.


Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “DynED dil ağırlıklı olarak kendini kanıtlamış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak bizlerin kullanımına sunulan yapay zekâya sahip bir programdır." dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilerin etkin bir şekilde yabancı dil öğrenmesi amacıyla uygulamaya başladığı Bilgisayar Destekli Yabancı Dil Öğretim Sistemi (DynEd), aylık değerlendirmesinde dereceye giren öğrenciler Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde ödül töreni düzenlendi.

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, DynED’de ilkokul, ortaokul ve liseler arasında dereceye giren öğrencileri okul müdürleriyle birlikte makamında kabul ederek dereceye girenleri madalya ile ödüllendirdi.

Karşılıklı konuşuyormuş gibi İngilizce öğreniliyor

Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “Gerçekten DynED dil ağırlıklı olarak kendini kanıtlamış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak bizlerin kullanımına sunulan yapay zekâya sahip bir programdır. Çocuklarımızın özellikle test sisteminden farklı olarak dinleme ve konuşma yeteneğini geliştiriyor. Ayrıca İngilizceyi gerçekten karşılıklı konuşuyormuş gibi öğrenmelerini sağlıyor.Biz Ünye İlçesi olarak DynED noktasında çok yol katettik. Bu başarı okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz sayesinde olmuştur. İnşallah gelecek yıl DynED ile ilgili çalışmalarımız artarak devam eder.” dedi.

Tokgöz açıklamasında, “İki hafta önce ilçemizde bir DynED çalıştayı yapıldı. İlkokul ve ortaokul düzeyinde genel değerlendirmeye baktığımızda ilde en fazla kullanımı yapan öğrenciler Ünye ilçesindeydi. Bu öğrencilerimize eğitim öğretim yılı başında Ordu’da gerçekleşecek olan programda ödülleri verilecektir.” diye konuştu.

Destekli Yabancı Dil Öğretim Sistemi (DynEd), nisan ayı değerlendirmesinde Ünye’de dereceye giren öğrenciler şöyle oldu:

- İlkokul’da Muhammed Raha Bolat birinci -

“İlkokul kategorisinde, İnönü İlkokulu öğrencisi Muhammed Raha Bolat birinci, Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu öğrencisi Halenur Sezgin ikinci ve Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu öğrencisi Belinay Duranoğlu üçüncü oldu.

- Ortaokullar’da Şevval Kuru birinci -

Ortaokullar kategorisinde, Anafarta Ortaokulu öğrencisi Şevval Kuru birinci, Meçhul Asker Ortaokulu öğrencisi Bilal Çağrı Çolakoğlu ikinci ve Meçhul Asker Ortaokulu öğrencisi Zeliha Ahretlikoğlu üçüncü oldu.

-Lisede Sude Türk birinci -

Lise kategorisinde ise Tekkiraz Çok Programlı Anadolu ise tüm madalyaları topladı. Buna göre Tekkiraz Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri Sude Türk birinci, Seda Ünlü ikinci ve Alihan Özer üçüncü oldu.

-Karikatürde ilkokulda Halenur Sezgin, ortaokulda Kudret Şuayip Demir birinci -

Halenur Sezgin (Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu) Karikatür Yarışması ilkokul birincisi, Kudret Şuayip Demir (Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu) Karikatür Yarışması Ortaokul birincisi. 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : KUYUMCUOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Gogina Sokak No:37/A Ünye

( Mehmet Akif Okulu Yanı ) - 0 452 323 80 00

Yayın Akışı