Kadın Çiftçilere Sertifikalı Eğitim!

Haber Tarih : 11/04/2019
Toplam Okunma : 145

Ünye’de kadın çiftçilere sertifikalı eğitim veriliyor.


Tarım ve Orman Bakanlığınca kırsalda kadın girişimciliğinin özendirilmesi desteklenmesi ve yatırım imkanlarının geliştirilmesi için uygulanabilecek girişimci kadın çiftçi projelerinin hayata geçirilmesi amacı ile 18-40 yaş arası kadın çiftçilere Ordu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, İşkur, Kosgeb ve Ordu Üniversitesi işbirliği ile İstihdama Yönelik Sertifikalı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başlandı.

Ünye Ziraat Odası Toplantı Salonunda Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesinden Doktor Öğretim Üyesi Nedim DİKMEN tarafından verilen eğitim 4 gün sürecek. Eğitimlere Ünye, Fatsa, İkizce ve Çaybaşı ilçelerinden toplamda 25 kursiyer devam katıldı. Eğitim sonrasında kadın çiftçilerin iş fikirlerine göre teknik personel desteği ile projeler hazırlanacak. Proje konuları bitkisel üretim, seracılık, tıbbi aromatik bitkiler, sebzecilik, meyvecilik yerel ve coğrafi işaretli ürünler, çiçekçilik, hayvansal üretim ile geleneksel el sanatları işleme pazarlama kırsal turizm konularından oluşuyor. Hazırlanan projeler İl Tarım ve Orman Müdürlüğündeki jüri tarafından değerlendirilerek İlk 10’a giren proje Rize’de düzenlenecek olan sertifika törenine katılacak ve bölge değerlendirmesinde ilk üçe giren projeler ise Türkiye finaline katılacak. Dereceye giren projelere Tarım ve Orman Bakanlığınca destek verilecek.


Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

Yayın Akışı