"Stajıma Avrupa'da Başlıyorum" öğrencileri Avrupa Yolcusu

Haber Tarih : 26/08/2019
Toplam Okunma : 75

"Stajıma Avrupa'da Başlıyorum" öğrencileri Avrupa Yolcusu


“Stajıma Avrupa’da Başlıyorum” isimli Erasmus+ KA102 Mesleki Eğitim Öğrenici Hareketliliği projesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen proje kapsamında Ünyeli öğrenciler Avrupa'ya gidecek.

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2019 başvuru döneminde Türkiye Ulusal Ajansı’na Erasmus+ KA102 Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği kapsamında hazırlayıp sunduğu 2019-TR01-KA102-064981 numaralı “Stajıma Avrupa’da Başlıyorum” adlı projesi kabul edilerek hibelendirildi. Ünye’de yeni eğitim öğretim yılında kabul edilen ve uygulanacak olan tek KA1 projesi olan proje ile Okulun Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanından 10, Yiyecek İçecek Hizmetleri alanından 10 olmak üzere toplam 20 öğrencisi İtalya ve İspanya’da alanlarına uygun turizm işletmelerinde staj yapacaklar. 3 hafta sürecek olan staj hareketliliği Avrupa’da 2 ülke 3 farklı bölgede, 3 akış halinde gerçekleşecek.

Okulun Koordinatör Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda projenin koordinatörü olan Mehmet Güngör CAN, “Bu projemiz, son dört yılda onaylanan ve uygulanacak olan bu dördüncü Erasmus plus projemizdir. Bu yıl uygulayacağımız projemiz ile öğrencilerimiz Avrupa kültürünü tanıma ve bakış açılarını genişletme, yabancı dil konuşma becerilerini geliştirme, yabancı konuklarla daha rahat iletişim kurma, Avrupa’da turizm işletmelerini ve hizmet kalitesini yerinde görme ve nihayetinde okulumuzdan mezun olurken, mesleki yeterliliği yüksek, nitelikli ve turizm sektöründe geleceğin yönetici adayları olarak mezun olma fırsatı yakalayacaklardır” dedi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TEPE ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Tepeyolu Sokak No:45 Ünye

( Özel Çakırtepe Hastanesi Yanı ) - 0 452 324 76 06

Yayın Akışı