Tatil başlıyor

Haber Tarih : 18/01/2019
Toplam Okunma : 151

Ünye’de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan 24 bin 835 öğrenci için yarıyıl tatili yarın başlıyor.


Ünye’de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan 24 bin 835 öğrenci için yarıyıl tatili yarın başlıyor. Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, yarıyıl tatiline ilişkin yaptığı açıklamada, öğrencilerin karnelerine göre değerlendirilmemesi gerektiğini ifade etti. 


2018-2019 eğitim-öğretim yılı sömestr tatili yarın başlıyor. Sömestr tatili 4 Şubat 2019 tarihinde sonra erecek ve öğrenciler tekrar ders başı yapacak.


Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, gazetemize özel yaptığı açıklamada, öğrencilerin karnelerine göre değerlendirilmemesi gerektiği uyarısında bulundu.


-“24 bin 835 öğrenci karne alacak”-


Ünye’de 24 bin 835 öğrencinin karne alacağını ifade eden Tokgöz, “17 Eylül 2018 Pazartesi günü başlayan 2018-2019 eğitim-öğretim yılı 1. dönemi bugün sona eriyor. Bu kapsamda ilçemizde toplamda 24 bin 835 öğrenci karne alacak. Bunlardan anasınıfından 2 bin 339, 1. sınıflarda ise bin 801 olmak üzere toplam 4 bin 140 öğrencimiz ilk defa karne sevinci yaşayacaklar. İlkokullarımızda 7 bin 36 öğrencimiz, ortaokullarımızda 7 bin 763 öğrencimiz, liselerimizde ise 7 bin 672 öğrencimiz karne alacaklar. Bin 710 öğretmenimiz yarın itibariyle karne verdikten sonra 15 günlük bir tatile girmiş olacaklar ve 4 Şubat tarihinde de okullarımız tekrar açılmış olacak.” dedi.


-“Tatilde bol bol kitap okusunlar”-


Sömestr tatili için öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Tokgöz, “Karne alan tüm öğrencilerimi öncelikle kutluyorum. Karne notları ne olursa olsun inançlarını cesaretlerini yitirmeyip her zaman her yerde başarılı olmak için çalışmalarını istiyorum. Tatilde bol bol kitap okuyup sosyal ve kültürel aktiviteler gerçekleştirerek 15 günlük ara tatili sonunda kendilerini dinlenmiş bir şekilde bekliyoruz. Bizde onlar için burada hazırlık yapacağız.” diye konuştu.


-“Karne sadece çocuklarımızın değil”-


Öğrencilere verilen karnenin sadece öğrencilerin karnesi olmayıp velilerin ve öğrencilerinin ortak karnesi olduğunu belirten Tokgöz, şunları söyledi:


“Velilerimize de özellikle şunu belirtmek istiyorum, bu karne sadece çocuklarımızın karnesi değil bizlerin ortak karnesi. Onun için çocuklarımızın karnelerini ellerine aldıklarında lütfen çocuklarımızın değerli olduğunu unutmayalım. Buna göre karnelerimizi değerlendirelim ve çocuklarımıza buna göre davranalım. Bu bizler için önemlidir. Bütün öğretmen arkadaşlarıma 1. dönem yaptıkları çalışmaları için teşekkür ediyorum. Tüm öğrencilerimize girecekleri tatil için iyi tatiller diliyorum.”


Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

Yayın Akışı