Ulusal Karadeniz Cerrahi Günleri’nin 2’ncisi ODÜ’de Gerçekleştirildi

Haber Tarih : 21/01/2019
Toplam Okunma : 195


2’nci Ulusal Karadeniz Cerrahi Günleri toplantısı Ordu Üniversitesi ve Karadeniz Cerrahi Derneği iş birliğinde gerçekleştirildi.

Üniversitemiz ev sahipliğinde Müzik ve Sahne Sanatları Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Selim Anorektal Hastalıklar” konulu toplantıda Türkiye’nin farklı illerinden alanında deneyimli birçok konuşmacı ve katılımcı bir araya geldi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Üniversitemiz Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Sevil Işık ulusal kongrelere katılımın giderek güçleştiği son yıllarda, bölgesel derneklerin bilgi paylaşımının, bölge cerrahları arasındaki iletişim ve dayanışmayı artırmanın önemine vurgu yaparak toplantıya olan katkıları için Karadeniz Cerrahi Derneği yönetimine ve Ordu Üniversitesi Rektörlüğüne ayrıca bilgi ve tecrübelerini aktarmak için gelen tüm katılımcılara teşekkür etti.

Karadeniz Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Serdar Türkyılmaz, ilki Trabzon’da gerçekleştirilen toplantı serisinin ikincisinde Ordu’da olmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek diğer bölge kentlerinde de benzer toplantılara devam etmek istediklerini ifade etti.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tevfik Noyan da yaptığı konuşmada, bu tarz bölgesel toplantıların, erişim kolaylığı açısından değerini ayrıca çevre bilim insanlarına ve öğrencilere yapacağı katkının önemini vurgulayarak geldikleri için tüm katılımcılara Üniversitemiz adına teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından başlayan bilimsel programda bilimsel program çerçevesinde “Selim Anorektal Hastalıklar” tüm boyutlarıyla tartışılırken toplantı sonunda iki sözlü bildiri oturumu gerçekleştirildi.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

Yayın Akışı