1‘inci Kariyer Günleri Fatsa’da Başladı

Haber Tarih : 27/11/2018
Toplam Okunma : 179


ODÜ Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği 1’inci Kariyer Günleri’nin açılış töreni gerçekleştirildi.

Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesinde gerçekleştirilen törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ordu Vali Yardımcısı Adem Öztürk, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahar Tokur, İlçe Jandarma Komutanı J. Yarbay Halit Gülten, İlçe Emniyet Müdürü Tolga Sipahi, Sahil Güvenlik 97. Bot Komutanı Üsteğmen Ali Murat Mahmat, IMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, TMMOB Gemi Makinaları İşletme Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Feramuz Aşkın, Türkiye Denizcilik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Dereli, Türk Armatörler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Ergenç, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muhammer Arslantürk, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Nihan Şenbursa, kariyer günleri boyunca gerçekleştirilen katılımların gelecekte Türk deniz endüstrisine yön verecek öğrenciler ve Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi için çok anlamlı olduğunu belirtti.

Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahar Tokur, “Coğrafi durumu bakımından deniz ticareti için bütün şartlara sahip olan ülkemizde, sektörün nitelikli denizcilere ihtiyaç duyduğunu biliyoruz. Bu nedenle öncelikli hedefimizin, mevzuata, denizcilik örf ve adetlerine, teamüllerine, denizcilik terbiyesine ve çalışma disiplinine uygun davranan, yabancı dili iyi bilen Türk’ün büyük ülküsü doğrultusunda, nitelikli ve yetişmiş personel yetiştirmek olduğunu belirtmek isterim. Öğrencilerimizin kariyerleri için sektörün tüm paydaşları ile birlikte olmalarını sağlayan Kariyer Günleri’nin düzenlenmesinin denizcilik mesleği bakımından istediğimiz hedeflere ulaşmada çok önemli bir yeri olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, geleceğin zabitanları olacak öğrencilerimize destek vermek amacıyla burada bulunan başta Sayın Rektörümüze, Sayın Vali Yardımcımıza, Sayın Kaymakamımıza, il ve ilçemizin saygıdeğer protokol üyelerine, bizleri kırmayarak gelen ve üst düzey pozisyonda katılım sağlayan çok değerli konuklarımıza, bu özverili katkılarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

Yayın Akışı