Borsa günlük fındık fiyatı açıklayacak...

Haber Tarih : 03/08/2019
Toplam Okunma : 162

Önceki yıllarda günlük fındık fiyatı açıkladığı halde son iki yıldır fiyat açıklamayan Ünye Ticaret Borsası'nın bu sezon günlük fiyat açıklayacağı öğrenildi.


Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu, iki yıldır fiyat açıklamamalarının kendilerinden kaynaklanmadığını belirterek, herhangi bir müdahale olmazsa bundan sonra Borsa'nın fiyat açıklamaya devam edeceğini söyledi.

Mustafa Uslu, bir kaç gün içinde üreticilerin fındık toplamak üzere bahçelerine ineceğine işaret ederek, yeni sezonun hayırlı, kazançlı ve bereketli bir yıl olmasını diledi.

Açıklanan taban fiyatın genel kabul gördüğüne değinen Uslu; "Açıklanan fiyat taban fiyatıdır. Bu sene randımanın iyi olacağı gözüküyor. Randıman farkıyla fiyat daha da yükselir” dedi.

Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk, Radyo Yayıncıları Derneği Başkanı Hakan Korkmaz, KALEMDER Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu'yu ziyaret etti.

Öztürk, Korkmaz ve Kıroğlu ziyarette Borsa Başkanı Mustafa Uslu ile yaklaşan fındık sezonu ve yakında başlayacak fındık piyasası sürecini değerlendirdiler.

Günlük fiyatı açıklayacağız

Ziyarette Borsa'nın neden günlük fiyat açıklamıyor sorusu üzerine; bu sezon Borsa olarak günlük fiyatı açıklayacaklarını belirten Mustafa Uslu; "Biz fiyatın açıklanmasından yanayız. Herhangi bir müdahale olmazsa bu sezon fındık fiyatını tahtamızda günlük açıklayacağız." dedi.

Açıklanan fiyatların nasıl oluştuğundan haberimiz yok

Borsaların hiç birinde fındık fiyatı açıklanmadığına işaret eden Uslu, zaman zaman basında yayınlanan fiyatların nasıl ortaya çıktığından ve basına nasıl verildiğinden haberlerinin olmadığını belirterek, "Bu işin doğrusu Borsaların fiyat açıklamasıdır." ifadesinde bulundu.

Yeni sezon hayırlı, kazançlı ve bereketli olsun

Bir kaç gün içinde bazı üreticilerin, Bayramdan sonra ise herkesin fındık hasadı için bahçesine ineceğini belirten Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu şöyle konuştu; "Bu sene özellikle sahil bandında ürün bol görünüyor. Ayrıca havaların iyi gitmesi de fındık kalitesini olumlu etkiledi. Yeni sezon üreticilerimize, tüccarlara, ihracatçılara, ülkemize hayırlı olsun. Hep birlikte kazancı bol ve bereketli bir sezon geçirelim inşallah."

Açıklanan fiyatın genel kabul gördüğüne şahit oluyoruz

Taban fiyatının sezon öncesi açıklanmasının piyasanın kendi kendini dengelemesi açısından olumlu olduğuna değinen Mustafa Uslu; "Açıklanan taban fiyatı taraflarca genel kabul görmüştür. Alıcı da, satıcı da bu işten memnun kalmıştır. Ayrıca açıklanan fiyat taban fiyatıdır. Bunun üzerine randıman farkı da eklendiğinde yükselir. Diğer taraftan serbest piyasanın da kendi içinde bir seyri olacak. Pazara mal inişlerine göre serbest piyasa fiyatı oluşacak. Süreç içinde serbest piyasa fiyatlarının da taban fiyatının üzerine çıkabileceğini düşünüyorum." dedi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

Yayın Akışı