“BURASI TÜRKİYE BURADA İŞ VAR”

Haber Tarih : 05/03/2019
Toplam Okunma : 251


Ünye Ticaret Ve Sanayi Odasında TKDK toplantısı yapıldı. İşveren ve iş sahibi olmak isteyenlere müjdeler verildi.

Geçtiğimiz dönemde Cumhurbaşkanı tarafından yeni istihdam seferberliği çağrısı gerçekleşmiş ve ardından bakanlıklar nezdinde çalışmalar başlamıştı. 25 Şubat 2019 tarihinde ise “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla İstihdam Seferberliği 2019 bu çalışmalar hayata geçirilmeye başladı.

8 FARKLI TEŞVİK SUNULUYOR

İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında iş dünyasında, girişimcilere 8 farklı teşvik sunuluyor.

Bunların özellikle ikisi oldukça avantajlar içeriyor:

İŞVERENE MALİYETİ SIFIR

Birincisi; nisan ayı sonuna kadar sağlayacağınız her ilave istihdamın tam 3 ay boyunca ücretini, sigorta primlerini ve vergisini devlet karşılıyor. Bu 3 ay boyunca işverenin maliyeti sıfır.

2.021 TL ücret ve 1.113 TL sigorta ve vergiler olmak üzere 3.134 TL’yi devletimiz karşılamış olacak. İşveren cebinden sıfır maliyetle yeni bir işsiz kardeşimizi işe almış olacak.

Devamındaki 9 ay boyunca da devletimiz sigorta primlerini ve vergileri ödemeye devam edecek. Yani aylık 1.113 TL’yi devletimiz karşılayacak. Biz işverenler olarak sadece çalıştırdığımız kardeşimize ücreti ödenecek.

KADIN GENÇ VE ENGELLİ ÇALIŞTIRANLARDA DAHA ÇOK AVANTAJ

İşe alınacak kişi kadın, genç ve engelli ise 9 aylık süre 15 aya kadar uzamış olacak. Yine imalat sanayi ve bilişim sektöründe aylık 1.113 TL olan prim ve vergi teşviki 2.712 TL olarak verilecek.

İŞİNDE SORUN YAŞAYAN GİRİŞİMCİYE DESTEK

İkincisi de; herhangi bir sebeple işinde sıkıntı yaşayan girişimcilerimiz için çok önemli bir destek getirildi.

Eğer bir işveren işlerinde sıkıntı yaşadıysa, faaliyetleri durmuş ya da azalmışsa; çalışanlarının maaşı 3 ay boyunca Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında İşsizlik Sigortası Fonu’ndan ödeniyor.

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Bu teşviklere ilişkin tüm detaylara istihdamseferberligi.org adresinden ya da Ticaret Odası Ticaret Borsası’na ulaşmanız mümkün.Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TURAN ECZANESİ

Liseler Mahallesi Stadyum Caddesi No:1/A Ünye

( 1 No.lu ASM Karşısı ) - 0 452 324 04 41

GÜNDÜZ-GECE : ORAL ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84 Ünye

( Çambaşı Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 92 97

Yayın Akışı