Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fındık Fiyatını Açıkladı

Haber Tarih : 26/07/2019
Toplam Okunma : 370

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada fındık fiyatlarını da açıkladı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun kalite kabuklu fındık için taban fiyat 17 lira, Levant kalite kabuklu fındık için taban fiyat 16,5 fiyat açıklayan Kurban Bayramı akabinde fındık alımına başlanacağını söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada fındık fiyatlarını da açıkladı.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fındık fiyatı ilgili açıklaması şöyle: "Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan olarak fındıkta işbirliği çalışmalarını başlattık. Önemli bir adım atmış olduk. Biz fındık üreticilerini hep destekledi. Bu işin soygununu yapanlar var. TMO'yu devreye soktuk. Fındık üreticimize 8,5 milyar lira destekleme ödemesi yaptık. Fındık hasat döneminde üreticiler aleyhine gelişmelerde TMO'yu görevlendirerek taban fiyat oluşmasını sağladık. TMO'nun taban fiyatlarını açıklayarak fındık üreticilerine müjde vermek istiyorum. Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 17 lira, Levant kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 16,5 liradır. Mazot, gübre destek ve alan bazlı destekle kilogram fiyatları 19 lira ile 18,5 lira arasına gelmiş oluyor. Kurban Bayramı akabinde alıma geçiliyor."


Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : YASEMİN ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:136 Ünye

( Eski Makro Market Karşısı ) - 0 452 323 52 65

Yayın Akışı