Kastamonu Entegre 60 Milyon Euro'luk yatırıma hazırlanıyor

Haber Tarih : 02/08/2019
Toplam Okunma : 170

Ünye-Samsun sınırı Akçay'da kurulu olan ve çalışanının önemli bir bir kısmını Ünye’den temin eden Kastamonu Entegre, ekonominin dar boğazda olduğu bu günlerde önemli bir yatırıma hazırlanıyor.


60 Milyon Euro olarak çalışması yapılan yatırım projesinin, firmanın henüz İcra kurulunda görüşme aşamasında olduğu öğrenildi. Konuyla ilgili olarak önümüzdeki günlerde açıklama yapılması bekleniyor.

Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk ve Radyo Yayıncıları Derneği Başkanı Hakan Korkmaz Akçay'da kurulu Kastamonu Entegre'yi zaiyaret ett.

Öztürk ve Korkmaz, ziyaretleri sırasında Kastamonu Entegre Samsun Müdürü Ertekin Dikmen ve İnsan Kaynakları Müdürü Şenol Köksal ile ekonominin içinde bulunduğu durum ile ilgili görüş alış verişi yaptı. Kastamonu Entegre'nin çalışmaları ile ilgili verilen bilgileri dinledi.

Verilen bilgide; Kastamonu Enterge Samsun Tesisleri 'nin iki komşu ilçe Terme ve Ünye için önemli bir istihdam kapısı olduğu belirtildi. Kastamonu Entegre'nin her iki ilçenin özellikle istihdam konusuna katkı yapmak, bu ilçenin ekonomilerini bu kanaldan büyütmek üzere bu zamana kadar yaptığı çalışmalarına bundan sonra da devam edeceğine dikkat çekildi.

Diğer taraftan firmanın burada 60 milyon Euro'luk ilave bir yatırım çalışması başlattığı, icra kurulunun onaylaması halinde çok kısa süre içinde yatırımın kurma çalışmalarına geçileceği öğrenildi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

Yayın Akışı