Kuaför tarifeleri Ağustos'ta değişiyor

Haber Tarih : 25/07/2019
Toplam Okunma : 265

Ünye Terziler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Çat, bay ve bayan kuaförlerinde Ağustos ayının ilk haftasında yeni fiyat tarifesine geçileceğini söyledi.


Ünye Terziler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Çat, ülkemizde değişen ekonomik şartlardan dolayı bay ve bayan kuaförlerinde Ağustos ayının ilk haftasında yeni fiyat tarifesine geçileceğini söyledi.

Ünye’deki bazı kuaförlerin Pazar tatil yasağına uymadığını ve iş yerlerini açtıklarını ifade den Çat, üyelerine çağrıda bulunarak Pazar günü işyeri açanlara idari para cezası uygulanacağını belirtti.

Ünye Terziler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Çat, gazetemize yaptığı açıklamada, “Bilindiği gibi son dönemde ülkemizde ekonomik anlamda birtakım değişiklikler olmuş birçok sektör bu değişiklikten etkilenmiştir. Bu sektörlerden biri ise, bir hizmet sektörü olan kuaförlük mesleğidir. Günün değişen ekonomik şartları gereği esnaflarımızdan fiyat listesi değişikliği talebi gelmiştir. Bu yoğun talebe karşılık oda olarak 5362 sayılı kanun gereği gerekli yazışmaları yapmış bulunmaktayız. Amacımız en geç bayramdan 1 hafta önce yeni tarifenin esnafımızın eline geçmesidir. Şu anda üst kuruluşumuz olan Ordu Esnaf Odalar Birliği'ne talebimizi iletmiş olup fiyatların onaylanıp tarafımıza iletilmesini beklemekteyiz.”dedi.

Tarifeye uyumda birlik sağlamalıyız

 Çat, kuaförlere uyarıda bulunarak; “Ancak buradaki önemli nokta ise 5362 sayılı kanun gereğince tarifeye uyum konusunda birlik sağmaktır. Tüm esnafımızın bu fiyatlara uymasını önemle rica ediyoruz. Çünkü bizler sanatkarız ve sanatınızın karşılığını görmenizi istiyoruz." şeklinde konuştu.

Pazar günü işyeri açan berbere ceza...

Pazar günü işyerini açan işyerlerine çağrıda bulunan Çat şunları kaydetti, "Oda olarak bildirmek istediğimiz bir diğer konu ise Pazar günü yasağına uyulmasıdır. Bu konuda ciddi cezalar bulunmakta olup cezai işleme maruz kalmamanız için gerekli hassasiyeti göstermenizi önemle duyurmak istiyoruz. Oda olarak her zaman yanınızda olduğumuzu bildiriyor, her türlü konuda Odamıza müracaat etmenizi bekliyor ve bu vesile ile işlerinize başarı ve bol kazançlı günler diliyoruz.”

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : YASEMİN ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:136 Ünye

( Eski Makro Market Karşısı ) - 0 452 323 52 65

Yayın Akışı