Ordu'ya en az üç liman gerekiyor

Haber Tarih : 17/04/2019
Toplam Okunma : 275

Ordu Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı (OTSO) Servet Şahin, Ordu’nun kalkınması için Karadeniz- Akdeniz yolunun tamamlanması, devamında ise acilen Ordu’ya liman kazandırılması gerektiğini ifade etti.


Servet Şahin; Karadeniz-Akdeniz yolu tamamlandığında Ordu’nun lojistik bir merkez olacağına dikkat çekerek, bu kapsamda en az üç limana ihtiyaç bulunduğunu söyledi.

Ordu Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı (OTSO) Servet Şahin, Ordu’nun kalkınması için Karadeniz- Akdeniz yolunun tamamlanması, devamında ise acilen Ordu’ya liman kazandırılması gerektiğini ifade etti. Bu yolun çok önemli olduğunu vurgulayan Şahin, “Bunun yanında 42 tanede bu illere çok yakın şehirler var. Ordu ilinin artık şahlanması, ayağa kalkması lazım. Yol bittiğinde körfez ülkelere de inmiş olacağız ve ticaretimiz daha da güçlenip kazanç sağlamış olacağız” diye konuştu.

En az üç liman...

Türkiye’nin en uzun sahilinin Mersin’den sonra Ordu’da olduğunu ifade eden Şahin, “Ordu’nun en az üç limanı olması lazım. Mesela büyük alıcı fındığı neden Ordu’dan almıyor da Trabzon’dan alıyor, çünkü deniz yolu ile taşımacılık daha uygun.

Karadeniz Akdeniz yolu tamamlandığında Sivas, Kayseri, Maraş, Gaziantep, Sivaslı ve Kayserili bizden daha çok denize inmek istiyor, çünkü denize ihtiyaçları var.

Bu şehirlerin hepsi sanayi şehri bu şehirlerde üretilen malları Ukrayna’ya Rusya’ya satmak istiyorlar. Ordu lojistik bir merkez olacak” dedi.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : YALI ECZANESİ

Türbe Caddesi No:1 Ünye

( Yalı Mevkii ) - 0 452 323 23 42

GÜNDÜZ-GECE : CAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Sokak No:22/B Ünye

( Eski Pazar Yeri - Merkez Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 543 323 95 72

Yayın Akışı