OSB'de yabancı yatırımcıya 80 dönüm yer...

Haber Tarih : 01/08/2019
Toplam Okunma : 156

nye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Ünye Organize sanayi Bölgesi çalışmalarının sorunsuz, sıkıntısız devam ettiğini belirterek, "Her şey düşündüğümüz ve öngördüğümüz gibi devam ediyor." dedi.


OSB alanı için kamulaştırma mahkemesinde ve yer sahiplerine ödeme yapılmasında son virajda olunduğunu İrfan Akar, önümüzdeki bir ay içinde mahkemenin biteceğini, son ödemeyi de yaptıktan sonra yere sahip olacaklarını söyledi

Akar, OSB alanında Ünyeli yatırım yapmak isteyenlerden ayrı olarak 80 dönüm alanı dışarıdan gelen yatırımcılar için ayırdıklarını belirterek, "Yerli, yabancı yatırımcı birlikte bulunan bir OSB'miz olsun istiyoruz." dedi.

Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk, Radyo Yayıncıları Derneği Başkanı Hakan Korkmaz, KALEMDER Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar'ı ziyaret ederek, Ünye ekonomisi ve OSB çalışmaları ile ilgili olarak görüş alışverişinde bulundular.

Ekonomimiz yeni yatırımlarla güçlenebilir

Görüşmede konuşan ve ülke genelinde yaşanan ekonomik daralmanın Ünye'de de hissedildiğini ifade eden Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, bu tür dönemlerin kalıcı değil geçici dönemler olduğuna dikkat çekerek; "Bu dönemleri yeni yatırımlarla aşabiliriz, bunun için de Ünye Organize Sanayi Bölgesi olmazsa olmazımız." dedi.

OSB'miz yerli yabancı yatırımcı ile güçlü olsun istiyoruz

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Ünye Organize sanayi Bölgesi çalışmalarının sorunsuz, sıkıntısız devam ettiğini belirterek, "Her şey düşündüğümüz ve öngördüğümüz gibi devam ediyor." dedi.

OSB alanı için kamulaştırma mahkemesinde ve yer sahiplerine ödeme yapılmasında son virajda olunduğunu İrfan Akar, önümüzdeki bir ay içinde mahkemenin biteceğini, son ödemeyi de yaptıktan sonra yere sahip olacaklarını söyledi

Akar, OSB alanında Ünyeli yatırım yapmak isteyenlerden ayrı olarak 80 dönüm alanı dışarıdan gelen yatırımcılar için ayırdıklarını belirterek, "Yerli, yabancı yatırımcı birlikte bulunan bir OSB'miz olsun istiyoruz. Ünyeli yatırımcılarımızın OSB'nin yapılmasındaki destek ve katkıları örnek olmuştur. Dolayısıyla orada yatırım yapma hakları vardır. Ünye'de zaten işletmesi olan yatırımcılarımız belki oraya geçince ilçe istihdamına çok katkı yapmayacaklar ama OSB alanı teşviklerinden yararlanarak kazançlarını artıracak, bunun sonucunda yatırımlarını büyüterek yeni istihdamlara kapı açacaklardır. Diğer taraftan 300 dönüme yakın alan içinde 80 dönüm alanı dışarıdan gelmek isteyen yabancı yatırımcılara ayırdık. Onların gelmesi, yatırım yapmasını önemsiyoruz. Çünkü yerli-yabancı birlikte, yatırımı olan güçlü bir OSB hedefliyoruz. " dedi.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : YASEMİN ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:136 Ünye

( Eski Makro Market Karşısı ) - 0 452 323 52 65

Yayın Akışı