ULUSAL FINDIK ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Haber Tarih : 11/04/2019
Toplam Okunma : 204

Fındıkta yol haritasının belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilecek Ulusal Fındık Çalıştayı Altınordu'da bugün başladı. Çalıştay iki gün sürecek.


Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından düzenlenen çalıştaya, Tarım ve Orman Bakanlığı temsilcileri, FİSKOBİRLİK, üniversite, ticaret borsaları ve ziraat odalarının temsilcileri, ziraat mühendisleri, çiftçiler, sanayici ve ihracatçılar katılıyor.

"Fındıkta Verim ve Kalitenin Artırılması", "Depolama ve Muhafaza", "Sanayi, Ticaret ve Tüketim", "Mevzuat ve Desteklemeler" başlığı altında konuların ele alınacağı çalıştayda, uzmanlar görüş ve önerilerini dile getirecek. 

Fındıkta yol haritasının belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilecek Ulusal Fındık Çalıştayı Altınordu'da bugün başladı. Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından düzenlenen Çalıştay 12-12 Nisan tarihlerinde, iki gün sürecek. Çalıştaya, Tarım ve Orman Bakanlığı temsilcileri, FİSKOBİRLİK, üniversite, ticaret borsaları ve ziraat odalarının temsilcileri, ziraat mühendisleri, çiftçiler, sanayici ve ihracatçılar katılıyor. 

Çalıştayla ilgili olarak yapılan açıklamalarda, TMO'nun bu çalışması takdirle karşılandı. Konuyla ilgili olarak FİSKOBİRLİK Başkanı Lütfi Bayraktar, çalıştayın önemine dikkat çekti.

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Edip Sevinç, fındıkta yaşanan sorunları çözeceğine inandıklarını belirtti. 

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, "Çalıştayda üretici temsilcileri adına bizler masada olacağız. Burada kazanan başta üreticiler olmalıdır. Artık fındığın geleceği kurtulmalıdır." diye konuştu.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : YASEMİN ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:136 Ünye

( Eski Makro Market Karşısı ) - 0 452 323 52 65

Yayın Akışı