Ünye’de 350 kişiye iş imkânı

Haber Tarih : 04/12/2018
Toplam Okunma : 442


İŞKUR, TYÇP kapsamında herhangi bir uzmanlık alanı olmayan, belirli bir eğitim almamış, kendi başlarına iş bulmaları zor olan işsiz grubu bilinçli yönlendirmelerle istihdam edip, gelir elde etmelerini sağlayarak önemli bir sosyal sorumluluk üstleniyor.

İŞKUR Ünye Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, kamu kurum ve kuruluşlarında geçici süreyle istihdam edilmek üzere 100 kişiden Akkuş Belediyesi’nde 20, Çaybaşı Belediyesi’nde 15, İkizce Belediyesi’nde 15, Ünye Belediye’sinde 50 kişi olmak üzere yerleştirileceği öğrenildi.

Bunun yanı sıra Ordu Valiliği, Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ordu İl Müftülüğü, Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerine verilen ve bunların da ilçelere dağılımıyla TYÇP kapsamında Ünye’de 350 kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.

TYÇP programı için müracaatlar başladı. Müracaat sonrası yapılan değerlendirmeler ve kura çekiminden sonra iş hakkı kazanan vatandaşlar 1 Ocak 2019 tarihinde işe başlayacak ve haziran ayının sonuna kadar istihdam edilecek.

Ünye KENT Haber 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : HAYAT ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:95 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 17 24

Yayın Akışı