YILIN ÇAĞRISINI ÜTSO BAŞKANI AKAR YAPTI

Haber Tarih : 31/12/2018
Toplam Okunma : 213


Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO) Başkanı İrfan Akar, esnaflar için 2018’in zor geçtiğini ifade etti. Yılın son gününde gerçekleştirdiği basın toplantısında Cumhurbaşkanı’na ve Hükümet yetkililerine çağrıda bulundu.

2018 yılında yaşanan ekonomik sıkıntıların ve sonuçlarının değerlendirildiği toplantıda Başkan Akar, önemli konulara dikkat çekti.

“2018 yılı son çeyrekte yaşanan dövizde oluşan dalgalanmalar, faizdeki artışlar, işadamlarımıza, sanayicimize ve esnafımıza dolayısıyla ülkemize ciddi maddi hasarlar vermiştir. Ülke genelinde bu durum birçok işletmenin kapanması veya konkordato ilan etmesi ile sonuçlanmıştır. Şuanda da ülke genelinde 957 ilan edilmiş konkordato bulunmaktadır ”dedi.

Ayrıca Akar konuşmasında ülkemizin ciddi bir sıkıntıda olduğunu belirterek “bu sıkıntılı günlerin final günüdür. Finans çevrelerinin beklediği gündür. Bütün yetkililere sesleniyorum. Bu soruna ciddi bir çözüm bulunsun istiyoruz” çağrısında bulundu.

Son olarak Akar bugünkü bu sıkıntıyı biraz zamana bırakırsak daha az kaybımız olur diyerek. Bugüne kadar Ünye’de 5, Fatsa’da 2, Ordu’da 1 tane konkordato ilan eden şirketin olduğunu söyledi. İmar barışı olmak üzere esnafların yapacağı ödemelerin son günü olması nedeniyle Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza ve hükümetimize sesleniyorum ifadeleri ile esnafların ödemelerine bir nebze de olsa makul bir süre katmalarını istedi. Bugünü atlatan esnaflarında da sicil açısından temiz bir sayfa açarak daha umutlu bir şekilde 2019 yılına gireceğini belirtti.


Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

Yayın Akışı