15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenleniyor.

Haber Tarih : 15/07/2019
Toplam Okunma : 53


Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki hain darbe girişimi sırasında şehit edilenler, Ünye’de çeşitli etkinliklerle anılacak. 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin ardından ilan edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Ünye Kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinliklerle adına ve anlamına yakışır bir şekilde gerçekleşiyor.

Programlar Ünye protokolü tarafından 15 Temmuz Gazileri Dursun Cuni ve Cihan Odabaşı’nın evlerinde ziyareti ile başladı. Ardından Çakırtepe Aile Kabristanlığında bulunan Şehit Polis memuru Haluk Abdi Uğurtaş’ın ve Saraçlı Mahallesi Menteşe kabristanlığında bulunan Şehit Levazım Üçnş. Hicabi Ereren’in kabirleri ziyaret edildi. Daha sonra öğle namazı öncesi Şehitlerimiz için Ünye Merkez Büyük Camiinde Mevlid-i Şerif okundu.

Program akşam ise 19:30 Hasanbaba mevkiinden başlayarak Ünye Cumhuriyet meydanına kadar devam edecek kortej yürüyüşü ile başladı. Ardından 15 Temmuz Fotoğraf sergisi ziyaret edildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kuran Tilaveti ile devam etti.

15 Temmuz anatomisi belgeseli, protokol konuşmaları, şiir dinletisi 15 Temmuz Belgeseli ile devam eden program 00:13’te salaların okunması ile sona erecek.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tomb



Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : CAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Sokak No:22/B Ünye

( Eski Pazar Yeri - Merkez Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 543 323 95 72

GÜNDÜZ-GECE : GÜVENAY ECZANESİ

Orta Yılmazlar Mahallesi Türbe Caddesi No:2/B Ünye

( Yalı Mevki ) - 0 452 324 73 24

Yayın Akışı