Akdeniz, Karadeniz’e kayacak!

Haber Tarih : 09/10/2019
Toplam Okunma : 91

Küresel ısınma nedeniyle Akdeniz Bölgesi’nden Karadeniz Bölgesi’ne 350 kilometrelik bir kayma meydana geleceğine dikkat çekildi.


Küresel ısınma nedeniyle Akdeniz Bölgesi’nden Karadeniz Bölgesi’ne 350 kilometrelik bir kayma meydana geleceğine dikkat çekildi.

İnsanların Akdeniz’de yaşamaktansa Karadeniz’in yaylalarında yaşamayı tercih edeceğini belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, “Onun için bu çevreleri bizim çok iyi korumamız lazım. Bizim yeni şehirler yapmamız lazım.”dedi. 

İlçelerimizde iyi bir yerleşim olmadığını belirten Güler, “Ben bir belediye başkanı olarak beğenmiyorum. Bunların mutlaka yenisini yapmamız lazım. Eskisi nostaljisiyle, hatıralarıyla bulunsun ama bizim yerli yapılarımızı yapmamız gerekiyor.” diye konuştu. 

  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, küresel ısınma nedeniyle Akdeniz Bölgesi’nden Karadeniz Bölgesi’ne 350 kilometrelik bir kayma yaşanacağını söyledi. 

“Ordu’da bir Efes çıkıyor. Burada medeniyetler bir araya gelmiş.”diyen Hilmi Güler, “Küresel ısınma nedeniyle artık Akdeniz’de yaşamaktansa Karadeniz’in yaylalarında yaşanılacak. Onun için bu çevreleri bizim çok iyi korumamız lazım.”diye konuştu. 

Ordu’da yeni şehirler yapılması gerektiğini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, şunları söyledi: 

“İlçelerimizde iyi bir yerleşim yok. Ben bir belediye başkanı olarak beğenmiyorum. Bunların mutlaka yenisini yapmamız lazım. Eskisi nostaljisiyle, hatıralarıyla bulunsun ama bizim yerli yapılarımızı yapmamız gerekiyor. Çünkü Ordu’nun 800 bin nüfusu var, bir 800 bin nüfusu da İstanbul’da var. Bu büyük bir potansiyel.”   -Ordu’nun kullanmadığı denizi var- 

Güler, Karadeniz’in en uzun sahiline sahip 3 bin kilometrekare denizi olan Ordu’nun denizinden yeterince yararlanamadığına dikkat çekerek, şunları söyledi: 

“6 bin kilometrekare karası var. Yani Ordu’nun Konya ovası gibi kullanmadığı bir denizi var. Burada hiç tekne yok. Ticari ve sanayi diyoruz. O zaman ticari ve sanayinin deniz kısmını hayata geçirmemiz gerekiyor. Ben çocukken haftada iki gün Ordu’ya gemi geliyordu. Yolcu gemisiydi bunlar. Şu an bir tane bile yok. Bizim yapmamız gereken denizi kullanmaktır. Balığıyla, suyuyla, ulaşımıyla her türlü kullanmamız gerekir. Buraya mutlaka kruvaziyer gemilerini getirmemiz gerekiyor.”

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

Yayın Akışı