Ali Feyzi'den Enginyurt'a sert cevap...

Haber Tarih : 24/08/2019
Toplam Okunma : 182

Ordu Ticaret Borsalarının fındık fiyatını 15 TL olarak yazmaları sonrasında gösterdiği tepkilerle dikkat çeken MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'a Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Feyzi'nin cevabı sert oldu.


Ordu Ticaret Borsalarının fındık fiyatını 15 TL olarak yazmaları sonrasında gösterdiği tepkilerle dikkat çeken MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'a Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Feyzi'nin cevabı sert oldu.

Ali Feyzi; siyasetçilerin, adaletli ve ahlak kurallarına uyarak eleştiri yapmalarına saygı duyduklarını belirterek,; "Ama şahsi bir kızgınlığı olup ta, bunu fındık fiyatları üzerinden görmeye çalışan siyasetçi, şerefsizdir, namussuzdur, ahlaksızdır." ifadelerinde bulundu.

Fevzi; Enginyurt'u; borsa manipülasyonculuğu ile itham ederek şöyle dedi; "İstanbul Borsası manipülasyoncularının da ahlak dersi vermeye hakkı yoktur."

Fındık fiyatlarını yıllardır nasıl savunduğunun ortada olduğunu dile getiren Ali Feyzi; "Üreticimizi ve esnafımızı her daim savunmaya devam edeceğiz. Aklı selim milletimiz siyasi şovlara prim vermez." şeklinde konuştu.

Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Feyzi, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un borsaların açıkladığı 15 TL fiyata karşı gösterdiği tepkilere sert sözlerle cevap verdi. Ali Feyzi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında şöyle dedi; "Borsamızda %50 randıman fındık,15 TL net fiyat yazdık. Ordu ve Ünye borsaları da aynı fiyatı yazdı. Çarşamba hiç bir şey yazmadı. Fabrikada fiyat 15,75.TL. Bunun 65 ile 70 kuruşu masraf, 10 kuruşu da esnafın karı. Esnafımız fındığın kalitesine göre 53 randıman fındığı 16 TL ye kadar randuman payını vererek alıyor. İsteyen TMO ya verir, isteyen esnafımıza verir."

Kimse şahsi kızgınlığını fındık fiyatları üzerinden görmesin

Feyzi; varsa bir şahsi kızgınlık kimse bunu fındık fiyatlarıyla karıştırmaması gerektiğine işaret ederek; "Siyasetçiler adaletli ve ahlak kurallarına uyarak eleştiri yapabilir, saygı duyarız. Ama şahsi bir kızgınlığı olup ta bunu fındık fiyatları üzerinden görmeye çalışan siyasetçi şerefsizdir, namussuzdur, ahlaksızdır. İstanbul Borsası manipülasyoncularının da ahlak dersi vermeye hakkı yoktur. Fındık fiyatlarını, yıllardır nasıl savunduğum, aşikardır. Üreticimizi ve esnafımızı her daim savunmaya devam edeceğiz. Aklı selim milletimiz siyasi şovlara prim vermez." dedi.


Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

GÜNDÜZ-GECEYARISI : VİTAMİN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No: 50/D

( 15 Temmuz Meydanı ) - 0 452 333 82 22

Yayın Akışı