Baş'tan siyanürle altın aranmasına tepki...

Haber Tarih : 09/10/2019
Toplam Okunma : 54

Ordu SMMM Odası Başkanı Bahadır Baş, Fatsa’da, Kazdağları’ndaki gibi bir siyanürlü altın arama faaliyeti olduğuna işaret etti.


Ordu SMMM Odası Başkanı Bahadır Baş, Fatsa’da, Kazdağları’ndaki gibi bir siyanürlü altın arama faaliyeti olduğuna işaret ederek; "Orada bulunan kestane ormanlarını ve tarıma elverişli arazileri kaybettik ve ciddi anlamda da kayıplarımız devam edecek gibi gözüküyor” dedi.

Ordu Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler (SMMM) Odası’nda ‘E-Uygulamalar ve Defter Beyan Sistemi’ semineri düzenlendi. Ertuğrul Yüksel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını yapan Oda Başkanı Bahadır Baş, Fatsa’daki siyanürle altın arama faaliyetlerine tepki gösterdi. Siyanürlü altın arama faaliyeti nedeniyle ilçedeki kestane ve tarıma elverişli arazilerin kaybedildiğini belirten Baş, “Fatsa’da, Kazdağları’ndaki gibi bir siyanürlü altın arama faaliyeti var. Hepimizin bu şehirde yaşayan insanlar olarak bu şehre karşı sorumlulukları var. Fatsa’da altın arama madeni sahası genişletiliyor. Bugün Ünye ve Fatsa’da 200 bin kişi yaşıyor. 20 yıl sonra yirmi bin kişiye inebilir bu sayı. Fatsa'da sondaj yapılıyor ve yapılan her sondaj alttan geçen her suyun kirlenmesine sebep oluyor. Bu konuda lütfen duyarlı olalım. Toprağın altının değil üstünün kıymetli olduğunu bilelim. Orada bulunan kestane ormanlarını ve tarıma elverişli arazileri kaybettik ve ciddi anlamda da kayıplarımız devam edecek gibi gözüküyor. Hepimiz bu şehre karşı sorumluluklarımız yerine getirelim” diye konuştu.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

Yayın Akışı