Başkan Güler, “Ordu’da Medyanın Güç Birliği’ni Önemsiyoruz”

Haber Tarih : 25/07/2019
Toplam Okunma : 72


Başkan Güler, “Ordu’da Medyanın Güç Birliği’ni Önemsiyoruz”


Ünye Fatsa Ordu Medyası Güç Birliği Projesi Bilgilendirme Toplantılarının İkincisi Gerçekleştirildi.


Ünye Fatsa Ordu Medyası Güç Birliği projesinin Ordu Bilgilendirme Toplantısında konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler “Ordu’da medyanın güç birliğini önemsiyoruz” dedi.


Ünye ve Altınordu Medya Dernekleri’nin uyguladığı “Ünye Fatsa Ordu Medyası Güç Birliği” projesinin, ilki geçtiğimiz Mart ayında Ünye’de yapılan bilgilendirme toplantısının ikincisi Altınordu’da gerçekleştirildi. Ordu Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda erçekleştirilen bilgilendirme toplantısında projenin amaçları, hedefleri değerlendirildi, katılımcılar bilgilendirildi.


Bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını, TİMEF Genel Başkanı, Ünye Ordu İletişim Derneği Başkanı ve Proje Koordinatörü Şakir Gürel yaptı. Gürel; “Ünye ve Ordu’daki Medya Dernekleri olarak, memleketimizdeki basın dernekleri ve kuruluşlarını bir araya getirmek, aralarında birlik ve beraberlik tesis etmek amacıyla AB Başkanlığına bir proje sunduk. Ünye Fatsa Ordu Medyası Güç Birliği projemizde asıl amacımız, Ünye Fatsa Ordu Medyasının kaynaşmasına katkı sağlamak, aynı zamanda yerel medyanın bu birliği ve bütünlüğü sergilemesine önder olmak ya da öncü olmak istedik. Avrupa Birliği de bizim bu projemizi destekledi. Resmi olarak 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren sahada projeyi uyguluyoruz. Bu projeye katkı veren AB Başkanlığımıza Ordu’da, Fatsa’da ve Ünye’de yer alan medya kuruluşlarımıza ve medya derneklerimize teşekkür ediyorum” dedi.


Proje ortağı dernek başkanları Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk, Ünye Radyo Yayıncıları Derneği Başkanı Hakan Korkmaz ve Ordu İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Bahtiyar Kahveci’de programda yaptıkları konuşmalarda Ünye, Fatsa ve Ordu’da medyanın güç birliğine vurgu yaptılar.“Bu Proje Alkışlanacak Proje”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’de, Ünye Fatsa Ordu Medyası Güç Birliği Projesi Bilgilendirme toplantısında bir konuşma yaptı. Güler konuşmasında, “projenin uygulanmasına katkı sunanlara teşekkür ediyorum. Bu proje ile birlikte Ordu’da bundan sonra neler yapabileceğimizi de değerlendirmek istiyorum. Aynı zamanda Avrupa Birliği’nin yerel yönetimine de seçilen biri olarak, bu tür projeleri önemsediğimizi bilmenizi istiyorum. Proje yaklaşımı heyecan verici bir olgu. Ordu gibi biraz dağınık, vektör doğrusunda giden güçlerin bir proje doğrultusunda bulunması önemli. Çünkü bizde çok yönlü yaklaşımlar vardır. Bir proje etrafında eğer toplanabiliyorsak bu alkışlanacak bir teşebbüs. Onun için tebrik ediyorum proje uygulayıcılarını. Ordu’da böyle ortak projeler yürütmek pek rastlanan birşey değil. Demekki pozitif bir gelişme var. Bunu da olumlu görüyoruz. Bu nedenle bu projeyi sonuna kadar destekleyeceğiz. Çünkü Ordu’nun kalkınmasında, bölgenin kalkınmasında basın önemli bir rol oynuyor” dedi.


Toplantıya Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ahmet Türköz, Anadolu Ajansı Eski Genel Müdürü, TOBB Üniversitesi Rektör Danışmanı S. Hilmi Bengi, Başbakanlık Eski Basın Müşaviri, Gazeteci Yazar Yaşar Ateşsoy, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Cihat Demiralp, Ordu Barosu Başkanı Av. Haluk Murat Poyraz, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Levent Yıldırım, Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Akyürek, Kızılay Başkanı Cengiz Keskin, Ordu ilçelerinin kaymakamlıklarında ve belediyelerinde ki AB masalarında görevli memurlar, STK temsilcileri ve halkın yanı sıra basın mensupları katıldı.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

GÜNDÜZ-GECE : ADA ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:86 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 84 52

Yayın Akışı