Cemiyet Başkanı Coşkun, cezaevinden çıktı

Haber Tarih : 29/07/2019
Toplam Okunma : 207

Ünye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Gündem Medya Sahibi İbrahim Coşkun yaptığı bir haberden dolayı 88 gündür yattığı cezaevinden tahliye oldu.


AK Parti Ünye Eski İlçe Başkanı Arif Ergün, Belediye Meclis Üyeliği yaptığı dönemde bir oylamada, oyunu kendi partisi olan Ak Parti'ye değil, CHP'nin temsilcisine verdiği yönünde gazetesinde haber yapan Gazeteci İbrahim Coşkun’u, "kişilik haklarıma ve özgürlüğüme saldırdı" diyerek mahkemeye vermiş, 2 yıl devam eden yargı sürecinin ardından gazeteci İbrahim Coşkun'a hapis cezası verilmişti.

İbrahim Coşkun, cezasının kesinleşmesinin ardından 3 Mayıs Basın Özgürlüğü Günü'nde yattığı Ünye Açık Ceza ve İnfaz Kurumunda 88 gün süren cezasını tamamlayarak hapisten çıktı.

Coşkun'u cezaevine uğurlayan ailesi ve basın mensupları, yine çıktığı gün de yanında olarak karşıladı.

İbrahim Coşkun, “Dün yayın politikamız nasılsa bugün de aynı olacak. Sadece kısa bir reklam arası diyelim."sözleriyle girdiği hapisten “Reklam arası sona erdi” diyerek okuyucularına ve hemşerilerine mesaj gönderdi.

Coşkun Cezaevi çıkışı yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 “Dün yayın politikamız nasılsa bugün de aynı olacak. Kısa bir reklam arasıydı ve sona erdi. Bu süreçte bizim yanımızda olan gerek siyasilerimiz gerekse meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ünye’deki basın camiasının şahsım adına kenetlenmesi beni gururlandırdı. Ben buradan cezaevi personeline de teşekkür ediyorum” dedi.

Gazeteci İbrahim Coşkun, daha sonra Atatürk Parkı’nda meslektaşlarıyla bir araya geldi.

ÜNYE KENT GAZETESİ

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DURAK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:37/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 62 62

GÜNDÜZ-GECE : GERÇEKER ECZANESİ

Bayramca Mahallesi Şehit Hicabi Ereren Sokak No:18/A Ünye

( Bayramca Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 310 13 33

Yayın Akışı