Güler, Ünye'de incelemelerde bulundu

Haber Tarih : 13/01/2020
Toplam Okunma : 269

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Ünye-Akçay Mevkisindeki eski vahşi çöp depolama alanı ve köpek barınağında incelemelerde bulundu.


Güler, Büyükşehir tarafından Ünye İskelesi üzerinde yapılan yenileme çalışmalarını da inceledi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Ünye'de yapılan çalışmaları yerinde değerlendirerek yetkililerden bilgi aldı. 

Güler'e ziyaretleri kapsamında Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Büyükşehir Başkan Vekili Adem Atik, Büyükşehir Çevre Daire Başkanı Sefa Okutucu, Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel eşlik etti. 

“Çalışmalarımızı tatminkâr görüyorum” 

Akçay'daki eski vahşi çöp deposunda yürütülen kapatma çalışmalarını inceleyen Başkan Güler, “Bugün burada Ünye ilçemizin eski çöplüğünde inceleme yaptık. Yetkili kişilerden de bilgiler aldık. İncelemeler neticesinde uyguladığımız çalışmaların yerinde bir uygulama olduğunu anladık. Çalışmalarımızı tatminkâr görüyorum. Çalışmalarımıza devam ederek burayı sosyal tesis alanına kavuşturup halkımıza kazandıracağız.Burası vahşi bir çöplüktü. Çöplük alanı zeminine gaz boruları yerleştirdik. Üzerine de hafriyat döküyoruz. Yapılan çalışmalarla birlikte Ünye’nin en güzel yerlerinden biri olacak” dedi. 

“Özgür bir şekilde yaşamını sürdürecekler” 

Buradaki köpek barınağını da inceleyen Güler “Sokak hayvanlarına uygun ortam oluşturmak ve yaşam şartlarını iyileştirmek amacıyla atık paletlerden, köpeklerimizin üşümemesi için kulübe yaptık. 400 köpek kulübesini, hayvan popülasyonunun yoğun olarak bulunduğu ve Ünye’deki hayvan sevkiyat merkezinin de içinde bulunduğu alana yerleştirdik.Yapılan bu uygulama aynı zamanda ekonomik bir çözüm. Kulübelerin içlerini de gayet konforlu bir hale getirdik. Köpeklerimiz burada rahat. Bu kulübeleri kırsal alanlara da koyacağız.Burada özgür bir şekilde yaşamını sürdürecekler. Köpeklerimiz veterinerlerimiz tarafından gözetim altında tutuluyor” şeklinde konuştu. 

İskelede balık tutup , gezilebilecek 

Ünye İskelesinde yapılan çalışmalar sonrası incelemelerde bulunan Başkan Güler, “Mevcutta bulunan Ünye iskelesi üzerinde bakım, onarım ve yenileme çalışmaları yaparak modern bir görünüme kavuşturduk. Bu çalışmalarla birlikte Ünyeli vatandaşlarımızın kullanımına açtık. Artık bu iskelede vatandaşlarımız gönüllerince balık tutup dilendiğince gezebilecek” diye konuştu.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : GÜVENAY ECZANESİ

Orta Yılmazlar Mahallesi Türbe Caddesi No:2/B Ünye

( Yalı Mevki ) - 0 452 324 73 24

GÜNDÜZ-GECE : AKGÜL ECZANESİ

Bayramca Mahallesi Şehit Hicabi Ereren Sokak No:15 Ünye

( Bayramca Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 17 75

Yayın Akışı