Günlük 48 bin yumurta hedeflendi...

Haber Tarih : 09/10/2019
Toplam Okunma : 63

29 bini organik olmak üzere serbest sistem modeli ile Ordu ili genelinde günde üretilen toplam yumurta sayısının 48 bin olması hedeflendi.


Ordu İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, tavukçuluk alanında yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

Yılmaz, üreticinin kazançlarının artırılması ve fındığın yanında ek gelir getirici üretim modellerinin oluşturulması amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce birçok projenin uygulandığını hatırlattı. 

Hedef 48 bin yumurta... 

İlde, serbest sistem modeli ile günde üretilen yumurta sayısının ortalama olarak 48 bin civarında olduğunu kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu: 

“2019 yılı içerisinde İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülen ve DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen ‘Entegre Organik Yumurta Tavukçuluğu Projesi’ hayata geçirilmiştir. Uygulanan proje ile birlikte organik yumurta üretimi yapacak olan 9 yeni işletme daha kurulmuştur. Kurulan yeni işletmeler ile birlikte 29 bini organik olmak üzere serbest sistem modeli ile ilimizde günde üretilen toplam yumurta sayısı 48 bine ulaşacaktır. Bu rakamları daha yukarıya taşımak adına sektördeki tüm paydaşlarımızla uyum ve işbirliği içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.” 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ARI ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84/A Ünye

( Atatürk Mah. Çambaşı Cad. ASM Karşısı ) - 0 452 323 17 27

GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

Yayın Akışı