İLKÜVEZ ÇÖP DÖKÜM YERİ DEĞİL, İNSANİ VE DOĞAL YAŞAMIN OLDUĞU YAŞAM VADİSİDİR

Haber Tarih : 14/01/2020
Toplam Okunma : 310

ÜNTİD Başkanı Adnan Sobi; "İlküvezli dostlarımızın yapmış oldukları mücadele kendileri kadar Ünye, Çaybaşı ve ilimizin geleceğini de ilgilendiren bir mücadeledir." dedi.


Ordu ilinin bütünüyle sadece bölgenin değil, ülkenin bakir bir doğal destinasyonu olduğuna işaret eden Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi İlküvez'de yaşanan çöp sorunu ile ilgili olarak şunları söyledi; "Dolayısıyla hem stratejik, hem turizmsel ve hem de sürdürülebilir doğal değerlerin korunması başta, devletimiz, Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, 19 ilçemizle birlikte, Ordu ilimizde bulunan tüm sivil toplum kuruluşlarımız ve halkımızın tamamı tarafından kutsal emanet bilinci ile sahiplenilmelidir. İlküvez Mahallemizde yapılan ve yapılmak istenen vahşi depolama alanı tamamen geleceğimizi ipotek altına alan bir kirliliğin sebebi olacaktır. Coğrafyası, doğası ve insani yaşam hayatı kalitesi açısından nadide bir bölgenin hak ettiği hizmet ve yatırım tamamen doğal hayata uyumlu, insani yaşamı öne çıkaran ve doğal yaşamı da en hassas şekilde koruyacak bir yaşam vadisine çevrilmesi gereken bir destinasyondur. İlküvez’li dostlarımızın yapmış oldukları mücadele kendileri kadar Ünye, Çaybaşı ve ilimizin geleceğini ilgilendiren bir onur ve emanete sahip çıkma, geleceği yaşatma mücadelesidir. 

Sorun ortaktır 

Kaldı ki çöp hepimizin ortak sorunudur. Ordu ili Büyükşehir olması dolayısıyla bu tür toplumsal sorunların çözümlerini üç merkezli planlamalıdır. Altınordu, Fatsa ve Ünye. 

Ordu ilinin çöpünün %30'u Ünye Çimento Fabrikasında yakılarak bertaraf edilmekte, %15'nin yine Ünye Cevizdere Mahallemizdeki Ordu Büyükşehir Belediyemize ait Ayrıştırma Tesisinde ayrıştırılmaktır. Dolayısıyla Ordu ilinin çöpünün %45'i Ünye'mizde bertaraf ediliyorken, kalan %55'lik kısmının ise Altınordu ve Fatsa ilçelerimizde çözüm noktaları oluşturularak sonlandırılması daha adil ve daha doğru olacaktır."

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : VİTAMİN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No: 50/D

( 15 Temmuz Meydanı ) - 0 452 333 82 22

Yayın Akışı