İmar Barışı'nda ödeme süresi uzatıldı

Haber Tarih : 02/07/2019
Toplam Okunma : 94

Kentsel Dönüşüm Uzmanı Mimar Nihat Şen, imar barışı ile ilgili ödeme süresinin uzatıldığını söyledi.


Şen; Ünye Belediyesi'nin konuyla ilgili yaptığı açıklamada İmar Barışı müracaatlarının uzatıldığı gibi bir hata olduğuna dikkat çekerek, "Uzatılan yeni müracaat süresi değil önceki müracaatların ödeme süresi." dedi.

Şen gazetemize yaptığı açıklamada, 30 Haziran 2019 tarihinde biten İmar Barışı ödeme süresinin 31 Aralık 2019 tarihine kadar uzatıldığını belirtti.

Kentsel Dönüşüm Uzmanı Mimar Nihat Şen, “İmar Barışı müracaatı 15 Haziran 2019 tarihinde bitiyordu. Ödemesi ise 30 Haziran 2019 tarihinde bitiyordu. Fakat kamuoyunda vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda ve yaşanan ekonomik sıkıntılar neticesinde Bakanlık ve yetkili yerlere ödeme sıkıntısı ve ödeme kolaylığı yapılması ile ilgili taleplerde bulunuldu. Bunun üzerine Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile İmar Barışının ödeme tarihi uzatıldı. Böylelikle 15 Haziran 2019 tarihine kadar müracaatta bulunmuş ödemesini yapamamış vatandaşlarımız 31 Aralık 2019 tarihine kadar ödemesini yapma imkanına kavuştular." dedi.

Belediyenin açıklaması hatalı ve sehven yanlışlık yapılmış...

Nihat Şen; Ünye Belediyesi tarafından verilen haberde hata olduğuna ve sehven İmar Barışı süresinin uzatıldığının açıklandığına dikkat çekerek; "Buradaki hatalı, sehven açıklama kamuoyunda yanlış anlaşılmaya yol açabilir. Özellikle belirtmekte yarar var, uzatılan ödeme tarihi, İmar Barışı ile ilgili müracaat tarihi uzatılmadı. Burada yanlış anlama olmasın.”dedi.

Ödeme şekli...

Ödeme şekli ile ilgili bilgi veren Nihat Şen, “Bununla ilgili vatandaşlarımız çıkan harç bedelinin yüzde 25’ini Temmuz ayının sonuna kadar yatırmak zorundalar. Kalan bakiyelerini ise her ayın başında ödemek şartı ile yüzde 2 faiz uygulayarak taksitle ödeme imkanına sahip olacaklar." diye konuştu.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

GÜNDÜZ-GECE : ADA ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:86 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 84 52

Yayın Akışı