Kargoculara, postacılara, kasiyerlere korona tedbiri..

Haber Tarih : 25/03/2020
Toplam Okunma : 59

Ordu İl Hıfzıssıhha Meclisi, kargo görevlileri, posta dağıtıcıları, kasiyerlerle ilgili aldığı kararda, bu görevlilere eldiven ve maske zorunluluğu getirdi.


Kargoculara, postacılara, kasiyerlere korona tedbiri.. 

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir.

Devlet, tüm kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşların hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok umuma açık yerlerin faaliyetlerinin durdurulması başta olmak üzere tedbir almakta ve bu kapsamda uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarımızla paylaşmaktadır.

Yaşanan salgının biran önce engellenmesi için Ordu İl Hıfzıssıhha Meclisi sık sık toplanmakta, bu süreçte uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarla paylaşmaktadır.

Bu kapsamda Ordu ili Hıfzıssıhha Meclisi, 24.03.2020 tarihinde Ordu Valisi Seddar Yavuz Başkanlığı’nda toplanmış ve aşağıdaki kararları almıştır.

1. İnsanların birbiriyle çok yakın mesafede çalışıldığı dövme salonu vb işyerlerinin geçici süreliğine faaliyetlerinin durdurulmasına,

2. Aynı kişinin sürekli başkaları ile temas ettiği; kargo, mektup dağıtımı, kasiyer, tahsildar gibi görevlilerinin müşterileri ile temas ederken iş ve işlemlerini muhakkak koruyucu eldiven ve maske takarak yapmasına, maske ve koruyucu eldivenlerin gün içinde en az iki (2) kez olacak şekilde değişiminin sağlanmasına,

3. 23.03.2020 tarihli 5823 sayılı İçişleri Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda alınan 24.03.2020 tarihli 6 karar nolu Ordu Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarından akaryakıt istasyonlarındaki satış yerlerinin ve servis araçlarının muaf tutulmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ESER ECZANESİ

Saraçlı Mahallesi Orta Saraçlı Caddesi No:5/A Ünye

( Saraçlı Mahallesi Sanayi Cami Karşısı ) - 0 452 324 19 00

GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

Yayın Akışı