Karşıyaka halkı, kaymakamlık önünde eylem yaptı

Haber Tarih : 10/09/2019
Toplam Okunma : 40


Ünye’nin Karşıyaka Mahalle halkı öğrencilerin okula giderken yaşadığı sorunları dile getirmek için Ünye Kaymakamlığı önünde eylem yaptı. 

Karşıyaka halkı, kaymakamlık önünde eylem yaptı

Ünye’nin Karşıyaka Mahalle halkı, öğrencilerin ışıklandırma ve yaya geçidin olmadığı yoldan okula giderken ve S plakalı servise ilişkin yaşadıkları sorunları dile getirmek için 90 öğrenci ile birlikte Ünye Kaymakamlığı önünde eylem yaptı.

Mahalle halkından Ahmet Efiloğlu, Enver Işık ve Hüsnü Özmen, yaptıkları açıklamalarda yaşadıkları sorunlara dikkat çektiler. 

Burada yaşayanlar fındık bahçesinde çalışanlar 

Ahmet Efiloğlu konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Bizim Karşıyaka’daki öğrencilerimiz Saca’ya okula gidiyor. Bize hiçbir servis imkânı sağlamadılar. Kendi özel olarak tuttuğumuz servisi de kaldırdılar. Öğrencileri S plakalı servislere verdiler. S plakalı servislerde bizim mahallemizdeki 1,5 km’lik yola 165 lira istiyorlar. Burada yaşayanlar fındık bahçesinde çalışan insanlar, olduğu için gücü yetmiyor. Bu konuda devletin bize yardımcı olmasını istiyoruz. Ayrıca öğrenciler anayolda yaya geçidi, ışıklandırma ve üst geçit olmadığı için oradan geçmek zorundalar. En kısa zamanda buna çözüm bulunmasını istiyorum. Bizim için bir üst geçit olsa çözüm olur.” dedi.  

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

GÜNDÜZ-GECE : ADA ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:86 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 84 52

Yayın Akışı