Ordu'nun önceliği Tıp Fakültesi...

Haber Tarih : 03/09/2019
Toplam Okunma : 138

Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, Ordu’nun önceliğinin kampus içinde yapılacak bir Tıp Fakültesi Hastanesi olması gerektiğini ifade etti


Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, Ordu’nun önceliğinin kampus içinde yapılacak bir Tıp Fakültesi Hastanesi olması gerektiğini ifade ederek Botanik Park arsasının yeşil alan olarak kalmasının daha uygun olacağını söyledi.       

Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, “Düşünebiliyor musunuz Ordu Üniversitesi bünyesinde bir Tıp Fakültemiz var ama bir Tıp Fakültesi hastanemiz yok. Buna karşın hastanelerimiz de dökülüyor. Eğitim Araştırma hastanesi yeterli değil. Şehrin hem sağlık konusunda hem de eğitim konusunda en önemli ihtiyacı üniversite hastanesidir. Mutlaka ve mutlaka bir Tıp Fakültesi Hastanesi kampus içinde kazandırılmalıdır. Yeri de hazır. Şehir Hastanesine de karşı değiliz. Olacaksa bu da uygun bir yerde olmalı.” dedi.    

Botanik park arsasında inşaat istenmiyor 

Botanik Park arazisinin devasa yapılaşmalar için uygun olmadığını aktaran Ordu Kent Konseyi Başkanı Aydın, “Botanik Park’ın adı üstünde park olarak kalmalı. Ordu’ya eğer Şehir Hastanesi yapılacaksa bu iyi planlanmalı. Şehrin 10, 20, 30 yıl sonraki hali düşünülmeli. Buna göre karar alınmalı. Bunu göre hastane doğru bir yerde planlanmalı. Botanik Park arazisi Şehir Hastanesi için uygun değil. Hiçbir Ordulu da bu alana hastane yapılarak şehrin arka tarafından sıkıştırılmasını bir anlamda boğulmasını onaylamıyor. Yetkililerimiz de Ordulunun istemediği bir şeyi yapmamalı. Artık yeşil alanlarımızı inşaat ile doldurmaktan vazgeçelim.” diye konuştu.  

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

GÜNDÜZ-GECEYARISI : VİTAMİN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No: 50/D

( 15 Temmuz Meydanı ) - 0 452 333 82 22

Yayın Akışı