"Özel Kalem'de karşılanmaya ihtiyacım yok!"

Haber Tarih : 03/07/2019
Toplam Okunma : 260

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, "Benim Özel Kalemde karşılanma ya da uğurlanmaya ihtiyacım yok." dedi.


Başkanlık makamı önündeki 10 kişinin karşılama, uğurlama heyeti gibi çok da gerekmeyen bir görevi olduğu için başka görevlere verildiğini belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, "Benim Özel Kalemde karşılanma ya da uğurlanmaya ihtiyacım yok." dedi.

Tavlı; "Seçim çalışmaları sırasında kendimize özel basın bürosu oluşturmayacağımızı sık sık söylemiştik. Bunu niye söyledik? Çünkü Ünye'de yeterince basın var, biz onlarla uyum içinde çalışacağız." şeklinde konuştu. 

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, göreve başlamasının hemen ardından Özel Kalem Müdürlüğü'nde görevli personelin başka görevlere verilmesiyle ilgili olarak; "Burada böyle bir göreve ve bu görevle ilgili 10 kişinin bulunmasına gerek yoktu." dedi. 

Tavlı, Ünye Flaş Radyo'nun Haftanın Yorumu programında Hakan Korkmaz, Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk'ün konuyla ilgili olarak sorduğu soruyu şöyle cevaplandırdı; "Çalışmalarımızla ilgili basını, basın çalışmalarını, halkı bilgilendirmeyi önemsiyoruz. Sosyal medyayı kullanmayı önemsiyoruz. 

Ünye'de yeterince basın var... 

Ancak belediyenin özel bir basın bürosu olmasını doğru bulmadığımı seçim çalışmalarımız sırasında sık sık ifade etmiştim. Ünye'de yeterince basın kuruluşu var, basın mensubu var. Basındaki arkadaşlarımız da uyumlu, her mesele konusunda istişare edebilen yapıya sahip kişiler. Bu nedenle, Belediyede Özel Kalem ve Halkla İlişkiler alanlarında bir şey yapıyormuş gibi görünüp hiç bir şey yapmayan ve faydası olmayan kişileri faydalı olabileceği bir alana aktardık.

10 kişiyle karşılanmaya, uğurlanmaya ihtiyacım yok 

Orada ihtiyaç olmayan arkadaşlar ihtiyaç olunan alanlara aktarıldı. Yoksa benim sabahları Özel Kalem'de 10 kişiyle karşılanmaya, akşam 10 kişiyle uğurlanmaya ihtiyacım yok. Ben bazen erken kalkıyorum, yürüyerek belediyeye geliyorum, araç bile ihtiyaç olmuyor. Hayatı normal mecrasında yaşamak lazım, abartılı işlere, abartıya gerek yok. 

Gerek duyulan yerde doğru görevlendirmeler yapılır

Belediye bir hizmet ve görev kurumu. Buradaki hizmet ve görevlerle ilgili herkes işinin başında. Süreç içinde yeni durumlar belirir, yeni görevlendirmeler gerekir ki bu süreç aynı zamanda kim hangi işe uygundur, bunu görme tanıma sürecidir. Buna göre bakılır, en layık olan kimse göreve verilir. Asıl olan kurum olarak belediyeyi en verimli hizmet veren kurum olarak çalıştırmaktır."

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı