“Randıman”ın çekimleri Ünye'de başladı

Haber Tarih : 03/08/2019
Toplam Okunma : 874

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca “İlk Filmini Gerçekleştirecek Yönetmen Projesi"nde, 13 proje arasında seçilen Ünyeli yönetmen Mehmet Hoşnut’un ‘Randıman’ adlı sinema filmi çekimleri başladı.


Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca “İlk Filmini Gerçekleştirecek Yönetmen Projesi"nde, 13 proje arasında seçilerek büyük başarıya imza atan Ünyeli yönetmen Mehmet Hoşnut’un ‘Randıman’ adlı sinema filmi çekimleri başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Destekleme Kurulu’nca değerlendirilen 394 projeden ilk filmini çekecek ve toplam 9 milyon 250 bin lira destek verilecek 13 yönetmenin projesi arasına giren ‘Randıman’ adlı sinema filminin çekimleri başladı.

Ünyeli Yönetmen Mehmet Hoşnut’un “Randıman” adlı filmi “İlk Filmini Gerçekleştirecek Yönetmen Projesi”nde 13 yönetmen arasında seçilerek başarıya imza atan uzun metrajlı sinema dikkat çekmişti.

Ünye’de Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli olarak çekilecek ilk film özelliği taşıyan sinema filminin çekimleri başladı.

Yönetmenliğini Ünyeli Mehmet Hoşnut'un, Genel Yönetmenliğini Emrah Saltık'ın, Senaristliğini Kerim Aydemir’in yaptığı sinema filminin çekimleri Altınordu İlçe Merkezi ve Karaoluk Şelalesi'nin ardından Ünye Tekkiraz mahallesinde devam ediyor.

Ordu'nun aile yapısı ve kültürünü işleyen komedi filminde Bilge Yalçınkaya, Cezmi Baskın ve Feriha Eyüpoğlu gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

Öte yandan Salih Kalyon gibi sevilen oyuncular da ordu'ya gelerek randıman filminin çekimlerine katılacak.

Yönetmen Mehmet Hoşnut, sinema filminin 2020 yılının mart ayında vizyona girmesini beklediklerini söyleyerek, şu açıklamayı yaptı:

“Filmimizin, sinema ve kültürel anlamda bölgemize katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Çünkü yaşadığımız şehirdeki insanların mizaç yapısı ve bölgemizin kültürel renkliliğinin artık beyaz perdeye aktarılması gerektiğini düşünüyoruz. Filmimizin hikayesi ise İstanbul’da ve Ordu’da yaşanmış hikayelerden esinlenmiştir. Tür olarak bir Aile-Komedi filmi.”

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DURAK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:37/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 62 62

GÜNDÜZ-GECE : GERÇEKER ECZANESİ

Bayramca Mahallesi Şehit Hicabi Ereren Sokak No:18/A Ünye

( Bayramca Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 310 13 33

Yayın Akışı