SARIKAHRAMAN: TMO İLE İLGİLİ DEDİKODULARA İNANMAYIN

Haber Tarih : 07/10/2019
Toplam Okunma : 66


Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, son zamanlar da ortaya çıkan TMO hakkındaki olumsuz söylemlere karşılık verdi. Üreticileri uyaran Sarıkahraman serbest piyasada fındık fiyatının yükselmesi ile fındık alıcılarının paniğe kapıldığını bu nedenle TMO ile ilgili kara propaganda yapıldığını belirtildi. 

Osman Sarıkahraman Ünye Ziraat Odasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında; “Bilindiği üzere son günlerde serbest piyasada fiyat yükselmektedir. Bu da piyasada bir panik havası yarattı. Buna bağlı olarak da özellikle Ünye’de fındık piyasasında bir bilgi kirliliği dolaşmakta. Bunun üstüne alıcılar ve tüccarlar tarafından bir kara propaganda başladı.” dedi. 

SARIKAHRAMAN: TMO İLE İLGİLİ DEDİKODULARA İNANMAYIN

“TMO’nun 10. Aydan sonra fındık almayacağı noktasında söylenti ve bilgi kirliliği var. Asla böyle bir şey söz konusu değil. TMO’nun sayın Genel Müdürü yaptığı açıklamalarda yılbaşına kadar ne kadar fındık gelirse, ne kadar randevu alırlarsa oraya kadar fındık alacaklarını söylemişlerdi. Şuanda ise baktığımızda 10. Ayın sonuna kadar randevular dolu. TMO’nun alım politikası gereği içindeki ay dolmadan sonraki aya randevu vermiyor. Bu da gayet normal. TMO 10. Ayın 20’sinden sonra 11. aya randevu vermeye başlayacak. Üreticilerimizin bu anlamda kesinlikle panik yapmamaları gerekmekte.”

Serbest piyasa TMO seviyesine gelmeli

Üreticilere ihtiyaçları kadar fındık satmaları ve emanete fındık bırakmamaları ile ilgili uyarıda bulunan Sarıkahraman şu ifadeleri kullandı, “Piyasada fındık fiyatının 15,5 lira olduğunu öğrendik. Bu rakamın serbest piyasada TMO’nun fiyatına yaklaşması bizi memnun ediyor. Ama 15,5 lira razı olduğumuz bir fiyat değil. Serbest piyasanın TMO’nun seviyesine gelmesini bekliyoruz. Fındığın bu yıl güzel ekmek yiyeceğini aylar öncesinden söylemiştim. Bugün TMO’nun alım politikası, ödeme şekli ve serbest piyasadaki fiyatlar bunu gösteriyor.”


Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TEPE ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Tepeyolu Sokak No:45 Ünye

( Özel Çakırtepe Hastanesi Yanı ) - 0 452 324 76 06

GÜNDÜZ-GECE : TAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Sokak, No:20, Ünye

( Pazar Yeri Merkez Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 33 61

Yayın Akışı