TMO 26 Ağustos'ta alıma başlıyor

Haber Tarih : 05/08/2019
Toplam Okunma : 89

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman TMO’nun kapılarını 26 Ağustos tarihi itibariyle üreticilere açacağını belirtti.


Ziraat Odaları olarak TMO ofis alım noktalarında gözlem yapacaklarını ifade eden Sarıkahraman; "Amacımız hem alım ekibine destek vermek hem de üreticilerimizin yanında olmak, Üreticilerimizin mal verirken mağdur olmalarını istemiyoruz." dedi. 

Sarıkahraman, üreticilere çağrıda bulunarak üreticilerin TMO’ya fındık vermek için evraklarını ikinci şahıslara kullandırmamalarını istedi. 

TMO bu sezonun fındığını almak üzere 26 Ağustos itibariyle kapılarını açıyor. Konuyla ilgili olarak bilgi veren Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, “26 Ağustos tarihinde TMO üreticilerimize kapısını açacak. Üreticilerimizin TMO’nun fındık alım kriterlerine dikkat etmelerini istiyoruz. TMO geçen yıl yüzde 3 çürük oranı, yüzde 5 nem oranı belirlemişti. Üreticilerimiz fındığın içindeki çürük, taş, çöp temizliğine dikkat etmeli. ”dedi. 

TMO alım noktalarında gözlem yapacağız 

Oda olarak TMO alım noktalarında bulunacaklarını ifade eden Sarıkahraman; “Biz Ziraat Odaları olarak TMO ofis alım noktalarında gözlem yapacağız. Amacımız hem alım ekibine destek vermek hem de üreticilerimizin yanında olmak, Üreticilerimizin mal verirken mağdur olmalarını istemiyoruz. TMO'nun alım ve fiyatla ilgili verdiği mücadeleyi biliyorum. Fındık Daire Başkanımız şahsında tüm TMO çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Biz biriz, bir birimize yardım etmemiz lazım.” 

Kimse evraklarını başkalarına kullandırtmasın 

TMO’ya fındık vermek için kullanılan evrakları, kimseye kullandırmamaları noktasında üreticilere çağrıda bulunan Sarıkahraman, “TMO’ya fındık verirken evraklarımızı ikinci şahıslara kullandırmayalım. TMO’nun da eskiden Fiskobirlik’in de muzdarip olduğu konunun başında bu geliyor. Tüccarlık yapan arkadaşlarımız aynı zamanda üretici. Kendi fındıklarını kendi evrakları ile TMO’ya verebilirler. Ama üreticiden aldığı fındığı TMO’ya vermek bir ahlak sorunudur. Bu etik değildir.” dedi. 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : CAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Sokak No:22/B Ünye

( Eski Pazar Yeri - Merkez Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 543 323 95 72

GÜNDÜZ-GECE : GÜVENAY ECZANESİ

Orta Yılmazlar Mahallesi Türbe Caddesi No:2/B Ünye

( Yalı Mevki ) - 0 452 324 73 24

Yayın Akışı