TMO randevu vermeye başladı.. Alo Ürün Hattı devrede

Haber Tarih : 20/08/2019
Toplam Okunma : 130

Fındık alımı ile ilgili hazırlıklarını tamamlayan Toprak Mahsulleri Ofisi 19 Ağustos Pazartesi günü itibariyle internet üzerinden randevu vermeye başladı.


Üreticilerimiz randevularını 19 Ağustos 2019 tarihinden itibaren internet üzerinden http:\\www.tmo.gov.tr veya http:\\randevu.tmo.gov.tr adreslerinden alabiliyorlar.

Alo Ürün Hattı devrede

Ayrıca alımlar sırasında üretici memnuniyetini sağlamak ve aksaklıkları gidermek için üreticilerimiz TMO Genel Müdürlüğünde kurulan "Alo Ürün Hattı'na [0 312 416 34 10 (8 Hat)] fındık alımları konusunda her türlü talep ve düşüncelerini bildirebilecekler.

 TMO alım depolarında fındık alım tarihleri ilçelere göre değişiklik gösterdi. Buna göre Ünye'deki fındık alımı 21 Ağustos'ta başlayacak.

Alım tarihleri, Altınordu ve Fatsa ilçelerinde 26 Ağustos, Akkuş, Gölköy ve Kumru ilçelerinde 9 Eylül olarak açıklandı.

TMO'ya verilecek fındıklarda aranan şartlar;

TMO kabuklu fındık alımlarını fiziksel analizle yapacak olup alım esnasında üreticilerimizin sıkıntı yaşamamaları için ürünlerini aşağıda belirtilen şartlara uygun şekilde hazırlayarak alım noktalarına getirmeleri önem arz etmektedir.

Kabuklu fındık alım esasları; Sağlam iç fındık oranı %40 ve üzeri, Rutubet oranı %6'ya kadar, Buruşuk iç fındık oranı %10'a kadar, Çürük ve bozuk iç fındık oranı %3 ve altı, Çatlak, kırık ve kabuklu fındık içerisinde bulunan iç fındık oranı %5 ve altı, Yabancı madde oranı (taş, toprak vb.) %0,5 ve altı, olan tüm fındıklar satın alınacaktır.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TURAN ECZANESİ

Liseler Mahallesi Stadyum Caddesi No:1/A Ünye

( 1 No.lu ASM Karşısı ) - 0 452 324 04 41

GÜNDÜZ-GECE : ORAL ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:84 Ünye

( Çambaşı Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 92 97

Yayın Akışı