Tomakin: "Başkanlarım tereddütsüz yıksınlar"

Haber Tarih : 25/07/2019
Toplam Okunma : 145

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, görüntü kirliliği oluşturan yapılara ilişkin, "Tüm belediye başkanlarıma bu konuda hassas olmalarını rica ediyorum. Hiç tereddüt etmeden yıkın.” dedi.


"Başkanlarım tereddütsüz yıksınlar" 

AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin'den belediye başkanlarına imara aykırı yapılara "yıkın" talimatı.

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, geçen hafta önce Parti Meclisi’nde daha sonra Belediye Meclisi’nde kabul edilen, Ordu’da yeni imar değişikliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Uzun zamandır Ordu kamuoyunun bazı yerlerde çok katlı binalardan duyduğu rahatsızlıkları gündemine alan Büyükşehir Belediyesi’nin halkın beklentisi doğrultusunda imar değişikliğine imza attığını belirten Tomakin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yatay mimari açıklamasını hatırlatarak, belediye başkanlarına "yık talimatı" verdi. 

Bunlar vatandaşın hakkına tecavüzdür  

Tomakin, yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu: “Bunlar vatandaşın, halkın hakkına tecavüzdür. İçimizde bundan rahatsız olanlar olabilir. Tüm belediye başkanlarıma bu konuda hassas olmalarını rica ediyorum. Hiç tereddüt etmeden yıkacaksınız. Yerel mimari başta olmak üzere adımlarımızı buna göre atmalıyız. Şehirlerin yapılanmasında bunlara dikkat etmemiz gerekiyor. Biz önceliğimizi en baştan belirledik, tevazu, samimiyet, gayret diyerek çıktığımız bu yolda çizgimizi bozmadık. Eğer ortada yapılmış bir yanlış varsa onu da en doğru şekilde kırmadan, dökmeden partimize ve benliğimize yakışır bir şekilde düzeltmesini bilir, muhalefet partilerden yapılan eleştirilere de sözle değil icraatla cevap vermeyi yeğleriz.” 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

GÜNDÜZ-GECE : ADA ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:86 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 84 52

Yayın Akışı